Van Persie: United ještě ztratí body.

 

Ondřej nám přeložil zajímavý článek ze serveru teamtalk.com…..

 

Gunners jdou do dalšího kola stále s pětibodovou ztrátou na čelo tabulky. V úterý večer sice dokázali otočit zápas s Evertonem ve svůj prospěch, nicméně vedoucí United i díky dvěma golům Rooneyho zdolali na domácí půdě Aston Villu.

Robin Van Persie je přesvědčen, že Manchester United do konce sezóny ztratí důležité body.

Sir Alex Ferguson se svými svěřenci zítra vyráží na půdu Wolverhamptonu. Na půdu, kde v první polovině soutěže nechala Chelsea všechny body.

V dalším kole pak hostí v městském derby City, první březnový den je čeká velmi těžký zápas na Stamford Bridge a hned o pět dní později neméně težký na Anfield Road. Sérii pak zakončí koncem března zlomovým zápasem na Emirates Stadium.

Van Persie sice věří v bodovou ztrátu Manchesteru United, ale stejně tak je přesvědčen o důležitosti koncentrace na výkony vlastního týmu.

„Nejdůležitější je soustředit se na sebe.“, sdělil Van Persie pro Arsenal TVO.

„Známe los Manchesteru i Chelsea, ale hlavní je ten náš. Zítra nás čeká velmi těžký zápas v Newcastlu a my nesmíme zaváhat.“

„Jsem si jist, že Manchester ztratí body. Na 100% ztratí. Mají teď velmi těžký los – derby, Chelsea a další velké zápasy. Uvidíme jak se vše vyvine.“, věří nizozemský reprezentant.

„Když se budem soustředit pouze na naší hru, budem v závěrečné fázi soutěže stále bojovat o titul.“

Van Persie se pomalu ale jistě dostává do své staré formy a jeho sedm lednových gólů je toho jasným důkazem.

27-letý útočník, účastník finále loňského světového šampionátu, sílí každým zápasem.

„Cítím se velmi šťastný a zdravý.“, říká Van Persie.

„Musel jsem být hodně opatrný, když jsem se vracel po zranění na trávník. Musíte mít stále na paměti, že jste byl zraněný po celý rok. Postihla mě dvě velká zranění kotníku v rozmezí dvanácti měsíců a to potřebuje nějaký čas na rekonvalescenci.“

„To je důvod proč Boss můj návrat neuspěchával. Aby se vše vyvíjelo dobře, muselo se jít krůček po krůčku a já cítím, že jsem to dokázal.“

„Od zápasu s Chelsea jdou věci tak jak mají. Každý zápas i trénink mě dělá silnějším.“, zakončil Robin Van Persie.

 

 

/Teamtalk.com/


Máte-li zájem se na práci webu účastnit tak jako uživatel Ondřej, pošlete nám svůj překlad článku na e-mail: redakcegunners.cz@gmail.com. Podmínkou je, že článek nesmí být mezi vydanými na našem webu. Uvítáme i články ve formě blogu na aktuální témata týkající se Arsenalu.