Vedeme tabulku – One Team in London

Jak samozřejmě všichni víme včera jsme opět dobyli SHL. Vítězství nad Sp*rs 3-1 nám nepřineslo jenom důležité tři body, ale rovněž jsme se po třech letech vrátili do čela tabulku Premierleague…

“We are top of the League!”

Po včerejším derby máme 13 bodů a tabulku vedeme po dnešní dohrávce o bod před Manchester City. Třetí až páte místo okupují další kluby s Top4 v pořadí Liverpool, Chelski a ManUtd. Pro informaci Spuds jsou se 4 body na 17 fleku( jejich neštěstí naše radost). V podobné situaci byl Arsenal před neuvěřitelnými 1048 dny.

Tehdy 1. listopadu 2004 v 11 kole jsme se díky lepšímu skore dostali do čela před Chelsea. Naše radost však netrvala dlouho. Další kolo jsme jeli na půdu Crystal Palace, kde pokud si dobře pamatuji se zápas odehrál v pořádném nečase a na hranici regulernosti. Vedli jsme sice golem Titiho, ale za Palace srovnal Fin Rihilahti. Chelsea vyhráli na Evertonu 1-0 a svou pozici na čele tabulky uhájili až do konce ligového ročníku.

Do konce sezony zbývá ještě spousty kol, ale měli bychom se po dvou hubených sezonách radovat i s dílčích úspěchů :). Start do letošního ročníku je obrovským pozitivem. V loňském ročníku jsme prakticky po prvních kolech ztratili šanci bojovat o titul. Letos bychom mohli ve hře o titul být mnohem déle.

Několik postřehu s prvních šesti kol. Zatím nám nechybí Thierry Henry, i když neučast takového fotbalisty se v těžkých zápasech určitě projeví. Je dobře, že to začalo padat ofenzívním záložníkům. V minule sezoně byl jejich golový přínos takřka nulový. Což byl jedním z důvodu proč jsme byli v některých zápasech tak bezzubí. Zajímalo o co se vsadili Rosa, Cesc( pokud bude takhle hrát v letě za něj nabídne někdo pořádnej balík) a Hleb, že jim to takhle začalo střílet. Adebayor i přes momentalní ( snad) formu van Persieho vytvořili pro obranu soupeře hodně nepřijemný útok. Uvidíme, kdy dostane svou pořádnou šanci v repre Chorvatska zařící Eduardo. Vyhráváme zápasy ve kterých se nám herně příliš nedaří. Posily, které přišli bych kromě Sagny zatím nehodnotil. Příliš toho neodehráli. Bakary je pro mně skvělým nákupem. K ofenzivě přidál i bezchybnou defenzivu. Přece jenom slovo obránce je odvozeno od slova bránit. Scela jistě se ulevilo Kolečkovi, který musel často řešit problémy, které na pravé straně vytvářel Eboue.

Nechci tady vytvářet idilku neporazitelného týmu, protože jak jsem psal těžké zápasy nás čekají a za těch sedm soutěžních utkání, které jsme odehráli se objevilo několik snad řešitelných problémů.

Wenger budu muset vyřešit co nejdříve golmanskou otázku. Lehmann nebo Almunia ??? Fabianského bych zatím do boje o jedničku nepočítal. Přece jenom polska a anglická liga je pořádný krok dopředu. Jak většina asi ví, jsem zastáncem Jense, který dostal letos dva goly po jednoduchých triviálních chybách, které se stanou " snad dvakrát za deset let " 🙂 Jinak, když si čistě teoreticky odmyslím ty dva kiksy jeho výkon byl naprosto v pořádku. Manuel je výborná dvojka. Jeho výkonnost šla nahoru, ale včera, i když chytil šanci toho Keane mně v tak těžkém zápase nepřesvědčil, že by mohl být stabilní jedničkou. Vyběhnutí proti Berbatovovi mně málem stálo život.

Dalším problémem je bránění standartních situaci soupeřu. Mám takový pocit, že každý roh, trestný kop smrdí gólem. Když se kouknu na sestavu, která nastupuje pravidelně a vidím naše "obry" Clicyho, Sagnu, Cesca, Hleba , Rosu se tomu nelze divit. Gilberto nemůže hrát středního obránce. Vím, že v zápase proti Spuds při neučásti Gallase a Senderose nebylo zbytí, ale pro Gilberta, který celý svůj fotbalový život bránil v jiných prostorech není post středního obránce ideální. Mohli jsme to vidět ve včerejším zápase, kdy šance Tottenhamu přišli právě z jeho prostorů.

Top of the league after a North London classic

Proměnování golovek ?? Někteří naši střelci by mohli být souzení pro vraždu. Diaby je klasickým příkladem. Jako hráče ho opravdu žeru, ale pokud chce zažít kariéru jako Paddy bude muset stejně jako on občas to sako rozvlnit. Co zazdil s pompey nebo spuds se jen tak nevidí.

Uvidíme jak se bude sezona dále vyvíjet. V nejbližších dnech nás čeká pořádně nabitý program ( šest zápasů za tři týdny), který prověří silu našeho " širokého " kádru. Šanci určitě dostanou Hoyte, Bendtner, Eduardo, Diarra a další. Záleží pouze na nich jak se se svou šanci poperou.

Doufám, že jsem vás svou neodbornou úvahou příliš nenudil 🙂

Uživejme si slavného vítězství

Three one, we beat the scum three one!!!