Vedení se v lednu znovu pokusí poslat Salibu na hostování

Fanoušci se nemohli dočkat, až se francouzský stoper po koupi v létě loňského roku konečně připojí k Arsenalu, na první start Williama Saliby v dresu prvního týmu si však ještě budou muset chvíli počkat. Devatenáctiletý talent letos zatím nastoupil jen za mužstva do 21 a 23 let a v nejbližších týdnech by měl zamířit formou půlročního vypůjčení jinam.

Saliba oficiálně přestoupil na Emirates Stadium 25. července 2019 za nemalých 30 miliónů euro, obratem však putoval zpět do svého mateřského Saint-Étienne na hostování. I vzhledem k předčasnému ukončení Ligue 1 vinou koronavirové pandemie ovšem neměl 193 centimetrů vysoký zadák dostatek prostoru k definitivní adaptaci na seniorský fotbal.

Ačkoliv mu manažer Mikel Arteta po konci prodlouženého ročníku 2019/20 přeci jen dal šanci trénovat s A-týmem, reprezentant Francie v kategorii U20 nepřesvědčil a nakonec nebyl zařazen na soupisku ani pro Premier League, ani pro Evropskou ligu. V mančaftu totiž už tak figuruje šest středních obránců, nepočítáme-li odstaveného Sokratise.

Plán Kanonýrů je tedy takový, že se vynasnaží znovu vyslat rodáka z Bondy na hostování. Saliba totiž nutně potřebuje minuty v mužské kopané, které mu momentálně nejsou v severním Londýně schopni poskytnout. O dočasný odchod svého talismanu se přitom Gunners neúspěšně pokoušeli už na samotném konci posledního přestupního okna.

Fotbalista, jenž má s Arsenalem podepsanou smlouvu do roku 2024, v probíhajícím ročníku odkopal pouze pět zápasů za tým do 23 let a další dva v EFL Trophy, kde nastupují primárně hráči, kteří ještě neoslavili 21. narozeniny. Ve svém posledním utkání, prohře 0:3 s Wimbledonem před dvěma týdny, musel po dvou žlutých kartách a následné červené předčasně pod sprchy.