Vedení The Gunners : Cesc není na prodej

 

Po týdnech spekulací se Barcelona FC poprvé oficiálně zkontaktovala s klubem Fabregase. Odpověď byla okamžitá – Cesc Fabregas není na prodej za žádnou cenu.

 

 

Katalánci dosud nepředložili žádnou oficiální nabídku, zatím byl tento dotaz z jejich strany jediný oficiální krok.

 

Arsenal sdělil představitelům Barcelony, že klub nemá ani záměr začínat rozhovory a že Fabregas  nikam neodchází. Vedení The Gunners současně potvrdilo, že nemá význam, aby Blaugrana ztrácela čas na další pokusy v této záležitosti.

 

Generální ředitel Barcelony Joan Olivier potvrdil, že se zkusili navázat rozhovory s Arsenalem.

 

„Nepodali jsme konkrétní nabídku. Je pravda, že hráč projevil přání hrát za Barcelonu, vlastně již v příští sezóně. Kontaktovali jsme Arsenal a informovali jsme, že jsme připraveni na jednání. Nespěcháme, nedá se odhadnout, jak dlouho taková operace může trvat.“


Celá transferová sága vystavuje vztahy mezi kluby těžké zkoušce.

 

V uplynulém týdnu se Fabregas potkal s Wengerem a informoval ho, že si přeje odejít do Barcelony. Přesto, za devět dní, jediné, co klub ze severního Londýna od katalánců uslyšel, je jeden „zkušební“dotaz, bez žádných konkrétností.

 

Otec Fabregase pro Rádio Marca ale přiznal, že Barcelona jeho syna kontaktovala, ujistila ho o svém zájmu a současně ho vyzvala, aby požádal svůj stávající klub o výhradní jednání pouze s mistrem Španělska.

 

To celé je bezesporu porušení pravidel ze strany španělského klubu, který nemá právo jednat s žádným hráčem bez souhlasu jeho „zaměstnavatele“. Tato situace „rozhněvala“ vedení Arsenalu i trenéra Wengera a v důsledku způsobila nekompromisní stanovisko klubu z Ashburton Grove.

 

V minulosti Wenger dával svolení k odchodu hráčů, kteří o to projevili zájem, tak jako v případech Nicolase Anelky či Emmanuela Petita. Současné vedení Arsenalu pod vedením Ivana Gazidise je však neoblomné.

 

 

 

/MirrorFootball/