Vela prodlouží kontrakt

Podle posledních informací Carlos Vela podepíše nový, dlouhodobý kontrakt s Arsenalem. Mexický útočník se k tomuto kroku rozhodl po té, co jeho agent Eduardo Hernandez domluvil s výkonným ředitelem Arsenalu Ivanem Gazidisem podmínky, uspokojující jeho i agenta. Všechny podrobnosti jsou už odsouhlasené a jediné co schází, aby nový kontrakt vstoupil v platnost, je podpis mladého Mexičana. 

Tato zpráva spatřila světlo světa jenom několik dní po té, co Arséne Wenger potvrdil, že Vela je na nejlepší cestě se vrátit do hry po zranění kolene, které doznal několik hodin před utkáním Carling Cup s Liverpoolem. Nejbližším utkáním mladého Mexičana tak bude pravděpodobně čtvrtfinále této soutěže s Manchester City.

Stávající kontrakt Vely vyprší v polovině roku 2011 a několik španělských klubů již projevilo přání přivést Mexičana hned, jakmile to bude možné. Arséne Wenger má však záměr pokračovat ve své politice a nabízet nejperspektivnějším mladíkům dlouhodobé kontrakty. Nová smlouva Vely s Arsenalem bude zavazovat obě strany na nejbližších pět let.

Rozhovory Hernandeze s Gazidisem započaly již v září, ale z neznámých důvodů byly přerušené. Jednání bylo obnoveno teprve nedávno a k prodloužení smlouvy má dojít co nejdříve.

/Youngguns.wordpress.com/