Vermaelen – Čistá konta pro mne znamenají víc

Thomas Vermaelen varoval fanoušky, aby od něj tuto sezonu neočekávali velké množství gólů, protože jeho prioritou jsou čistá konta. 

Belgický obránce vpadle do Premier League ve velkém stylu, když ve svém debutu proti Evertonu vstřelil hlavou svůj premiérový gól a celkově v prvních 11 zápasech za Arsenal vstřelil 5 branek. Navíc Vermaelenovi branky nebyli typické stoperské, viz. jeho střela z velké vzdálenosti proti Blackburnu a střela proti Wiganu, kdy technickou střelou trefil horní růžek bránky.

24letý obránce skončil svou první sezonu v PL s osmi brankami na kontě a ví, že očekávání budou letos vysoká. Ale Vermaelen by s radostí vyměnil své neobyčejné trefy za delší serii čistých kont – to co se u stoperů, kteří vyhrávají tituly cení nejvíce.

„Vím, že fanoušci odemne očekávají branky a doufám, že jich letos několik vstřelím, ale pro mne to není nejdůležitější věc“ řekl v exkluzivním rozhovoru pro ATVO.

„Zní to hloupě, ale jako obránce jste šťastnější po výhře 6:0 s čistým kontem, než když vstřelíte branku, ale dvě dostanete.“

„Někteří lidé to možná neradi slyší, ale pro mne je nejdůležitější věcí bránit a bránit jako tým, a pak jít dopředu jako tým. Pokud budeme prvně bránit tak můžeme vyhrát zápasy. Poté se uvidí.“

Zdroj: /arsenal.com/