Vermaelen o odchodu nepřemýšlí

 

Thomas Vermaelen se rozhodl odpovědět na spekulace o jeho odchodu z Arsenalu.

Belgičan řekl, že chce na severu Londýna zůstat a bojovat o místo v základní sestavě The Gunners. 

V závěrečné fázi právě uplynulé sezóny kapitán The Gunners byl vytěsněný ze základní sestavy skvěle hrajícími Perem Mertesackerem a Laurentem Koscielny. Média hned začala spekulovat, že 27 letý belgický reprezentant odejde z Ashburton Grove a hovořilo se o klubech jako Neapol, Barcelona a dokonce Manchester United.

Vermaelen ale oznámil, že nemá v plánu odcházet. 

„Je to pro mě úplně nová situace, ale je to tak, jak to je. Samozřejmě jsem frustrovaný a není to pro mě příjemné, ale snažím se myslet pozitivně. Nemohu myslet negativně, protože to by mi zcela určitě nepomohlo“, řekl Vermaelen.

„Vše, co musím udělat, je soustředit se na svou práci a být připravený vstoupit do hry kdykoliv to Boss bude potřebovat. Znám své schopnosti a nemám v plánu odcházet z klubu“, řekl kapitán kanonýrů.

„Jsem v Arsenalu spokojený, mrzelo mě, že jsem nehrál více, ale to se může rychle změnit“, řekl Vermaelen v rozhovoru pro belgický Het Laatste Nieuws.

„Rychle jsem „vyletěl“ ze sestavy a stejně rychle se tam mohu vrátit, chci na tom tvrdě pracovat.“

Vermaelen přiznal, že v týmu, který bojuje o Ligu mistrů je konkurence na každé pozici.

„Takové situace se ve špičkových týmech stávají. Arsenal je klub, kde je konkurence skutečně tvrdá. Namám žádnou záruku, že budu hrát v každém utkání.“

 

/metro.co.uk, goal.com/