Vítej Takehiro! Tomiyasu podepsal smlouvu s Arsenalem

Japonský internacionál Takehiro Tomiyasu s námi podepsal dlouhodobou smlouvu z italského klubu Serie A Boloni

Dvaadvacetiletý obránce začal svou kariéru ve své domovině v týmu Avispa Fukuoka, kde se mládežnických družstvech rozvíjel, než v letech 2015 až 2017 odehrál 45 utkání za první tým.

V lednu roku 2018 se Takehiro přestěhoval do Evropy a podepsal smlouvu s belgickým klubem Sint-Truiden, kde strávil 18 měsíců během nichž byl zvolen hráčem klubu v sezóně 2018/19.

Jeho výkony v Belgii mu vynesly přesun do Itálie a v červenci roku 2019 dokončil přesun do Boloně. Během svého pobytu v Itálii se stal Takehiro pravidelným hráčem obrany Boloně. Během dvou sezón v Sérii A odehrál 63 zápasů.

Technický ředitel Edu řekl:

„Jsme rádi, že jsme Takehira podepsali. Už ho nějakou dobu sledujeme a jsme rádi, že jsme se s Boloňou domluvili. Je důležitou posilou našeho týmu.“

Mikel Arteta dodal:

„Takehiro je silný obránce s dobrými zkušenostmi v Sérii A i na mezinárodní úrovni. Je to všestranný obránce s velkými obrannými schopnostmi, vysokou technickou schopností a klidem na míči. Bude důležitým členem našeho týmu. Těšíme se, až se k nám Takehiro připojí, jakmile se vrátí z mezinárodních povinností.“

Tomiyasu reprezentoval svou zemi na všech úrovních od U16 až po seniory. Za japonský národní tým odehrál 23 zápasů a byl členem jejich nedávného olympijského družstva. Třikrát se také představil na olympijských hrách v Tokiu.

Takehiro bude oblékat dres s číslem 18.

Všichni z fotbalového klubu Arsenal vítají Takehira Tomiyasa!

/arsenal.com/