Všichni potřebujeme odevzdat sto procent, vyžaduje Emery. Hned chce bojovat o trofeje

První tisková konference byla ve znamení řady věcí. Unai Emery mimo jiné prozradil, jak by se chtěl prezentovat nebo jaké má od následující sezóny ambice. Nový trenér odpovídal:

na herní styl, který rád praktikuje…
Během kariéry jsem toho od sebe vždy hodně vyžadoval. A to chci také od celého personálu, včetně samotných hráčů. Arsenal se v minulosti pyšnil vysokým procentem držení míče, což se mi z osobního hlediska rovněž velmi zamlouvá. Pokud tým nemá míč na svých kopačkách, tak vyžaduji, aby se hráči zúčastnili velice, velice intenzivního presinku. Pro mě osobně budou důležité dvě záležitosti: velké procento držení míče a napadání soupeře bez balónu.

na důležitost Mesuta Özila…
Jedná se o jednoho z nejtalentovanějších hráčů, které má Arsenal v současnosti k dispozici, a takové hráče tady chci mít. S každým hráčem chci provést určitý pohovor. Chci s nimi mluvit o své inspiraci a také o tom, jak jsem ze zdejšího působení nadšený. Chci, aby to hráči vnímali naprosto stejně. Před sebou máme úžasnou vizi a všichni potřebujeme odevzdat sto procent. A začínat to bude již ode mě.

na Jacka Wilshera…
Momentálně bych rád mluvil o týmu jako o celku, nikoliv o individualitách. Arsenal je velký klub, který má v kádru výborné hráče, jen tu potřebujeme změnit několik věcí.

na to, jaké jsou jeho okamžité priority a cíle…
Nejprve jste to vy! Všechny konverzace a jednání s Ivanem a dalšími lidmi byly velmi důležité k tomu, aby mi poskytly všechny informace o klubu. Chci vědět, jakým způsobem můžeme změnit náš tým. Znám všechny hráče a podle mého názoru jsou všichni velice důležití. Se všemi ale chci nejprve osobně mluvit.

na jeho cíle…
Našim cílem je ucházet se o titul. Pro klub, který dva roky nebude v Lize mistrů, je velice důležité ubírat se tímto směrem. Tedy, aby byl nejlepším týmem v Premier League a na světě.

na to, jak je to velká výzva…
Výzva je to zajisté velká. V dosavadní kariéře mě neustále čekaly nové výzvy. Moje osobní výzva je taková, aby se tento sen stal skutečností.

na to, co by v následující sezóně považoval za úspěch…
Kdybychom se rozvíjeli. Podle mého názoru je to boj o každý z potenciálních titulů. Právě trofeje kolují v historii Arsenalu, stejně jako v té mojí a chci v tom pokračovat. Našim dalším cílem je zařadit se mezi nejlepšími týmy v Evropě. Přál bych si, aby fanoušci byli na tento klub pyšní ještě více, než aktuálně jsou.

na to, jakým způsobem plánuje získat Premier League a vrátit Arsenalu Ligu mistrů…
Chceme pracovat na tom, abychom se zlepšovali individuálně, ale také kolektivně. Všechny trofeje jsou pro nás důležité, o všechny se chceme ucházet. Momentálně vám neslibuji, že je získáme, ale můžu vám slíbit, že na tom budeme pracovat usilovně a společně. K tomu, abychom dosáhli vysněných výsledků, budeme pracovat s emocemi a budeme od všech žádat co nejvíce, co půjde.

na to, jak se těší na zápasy proti Guardiolovi a Mourinhovi…
Přemýšlím o současnosti, ale také o budoucnosti. Předešlé zkušenosti mě posilnily a dovolují mi se dívat do budoucnosti. Jsem velmi nadšený z toho, že můžu být na tomto místě, soupeřit proti TOP trenérům a nastupovat proti TOP týmům. Premier League je aktuálně nejlepší ligou světa. Každý chce trénovat v nejlepších soutěžích.

na to, jak obtížné je následovat Wengera…
Jedná se pro mě o velkou výzvu, ale rovněž už jsem pracoval na velkých projektech. Jsem pyšný na to, že zde můžu být a pracovat po Arséne Wengerovi.

/arsenal.com, foto: twitter.com/David Price/