Všichni víme, jak dobrý Danny umí být, těší Wengera po CSKA. Mkhitaryan by měl chybět dva týdny

Muselo se mu ulevit. Arséne Wenger ve čtvrtfinále Evropské ligy sledoval, jak jeho tým ve druhém zápase na hřišti CSKA Moskva prohrává 0:2 a je blízko vyřazení. Nakonec si ale Francouz mohl oddechnout a pogratulovat svěřencům k remíze 2:2. Wenger po zápase odpovídal:

na složité utkání na půdě CSKA…
Již po úvodním zápase jsem viděl kvalitu jejich týmu a ve čtvrtek to potvrdili znovu. Byli pohybliví, skvělí po technické stránce a způsobili nám mnoho problémů. Mohli jste vidět, že když máte po prvním utkání velký náskok, je obtížné nastoupit se stejným nasazením, než když je rozdíl velmi malý, což hrálo svoji roli u našeho výkonu v úvodní půli. V neposlední řadě, pokud se podíváte na výsledky z celého týdne evropských pohárových soutěží, tak si všimnete, jak se týmy vyrovnávají. Zápasy byly velmi otevřené a dnes už je v jediném utkání všechno možné. CSKA zapříčinilo větší tlukot mého srdce, než jsem očekával. Do zbytku sezóny jim přeji všechno dobré.

na výkon Dannyho Welbecka…
Po každém zápase opakuji to stejné. Kromě svých kvalit oplývá také speciální motivací a jeho mentalita mu dodává něco navíc. Je to zcela něco výjimečného, u mnoho hráčů to nenajdete.
Všichni víme, jak dobrý Danny umí být a to jsem řekl již několikrát. Jsem za něj šťastný. Některé lidi možná překvapil, ale je silný, rychlý, nyní se mu daří již úspěšně zakončovat a rovněž je to týmový hráč. Rád pomáhá celému týmu a vzhledem k jeho pozici útočníka je to vynikající vlastnost.

na změny do druhého poločasu…
Možná jsme byli trochu překvapeni intenzitou hry soupeře. Po druhé brance měli šanci i na třetí gól. Lehce jsme v dané chvíli tahali za kratší konec, ale dobře jsme zareagovali a byli jsme lépe organizovaní, protože rozestupy hráčů byly v úvodním poločase příliš velké. Za stavu 1:2 jsme měli několik šancí na srovnání, ale nevyužili jsme je. Během utkání jsme byli v problémech, ale jakmile jsme to změnili na pět obránců, vypadali jsme mnohem stabilněji a nedali soupeři tolik příležitostí. Druhý gól padl z velké vzdálenosti, ale z vápna jsme jim už tolik toho nenabídli.

na to, zda se Arsenal měl v minulosti podívat do semifinále častěji…
Mělo by to být každý rok, ale stejně by to nebylo ideální. V týdnu jste mohli sledovat, že v Evropě musíte být soustředěni na každý zápas. Nyní se na dané semifinále připravíme co nejlépe.

na to, zda plánuje získat Aleksandra Golovina…
Nechtěl bych se o tom příliš bavit. Jedná se o velmi zajímavého hráče a ve druhém utkání podal úchvatný výkon. Nejsme však na přestupovém trhu. Za CSKA jsem neviděl nikoho, kdo by byl špatný.

na Mohameda Elnenyho…
Je to neskutečně populární hráč a každý v klubu ho miluje. Jedná se však také o velmi kvalitního fotbalistu a to ukázal i v Moskvě. Nikdy jsem nechtěl, aby odešel, spíše naopak. Musím přiznat, že nám na něj dorazily nabídky, ale vždy chtěl zůstat.
Ve druhém poločase v Moskvě hrál nejprve v defenzívě, po přechodu do středu hřiště však dvakrát asistoval. Pracuje tvrdě a je velmi štědrý.
Navíc mě těší, že jsme uspěli s jeho odvoláním proti červené kartě.