Walcott chce hrát více na hrotu

 

Theo Walcott se domnívá, že příští sezónu bude častěji vystupovat v roli útočníka. Tento názor vyslovil po dlouhém rozhovoru s Arséne Wengerem.

Od samého počátku své kariéry na severu Londýna hraje odchovanec Southamptonu na křídle. Ale již dlouho se mluví o tom, že v budoucnu by se mladý anglický reprezentant mohl vydat ve šlépějích Thierry Henryho a přesunout se do středu útoku.

Zdá se, že v aktuální, pro Walcotta rekordní z hlediska vstřelených branek, sezóně, spojil nakonec Walcott svou nadpozemskou rychlost s přesným zakončením.

„Manager se mnou hovořil o postu na hřišti, na kterém bych mohl v budoucnu hrát. Myslím, že v budoucí sezóně mne fanoušci častěji uvidí blíže branky soupeře, v roli útočníka“, řekl Walcott.

„Pokládám se za útočníka, ale je těžké v Arsenalu hrát na tom postu, protože jsme si zvykli hrát na jeden vysunutý hrot. Navíc nerad běhám osamocený vepředu. Na té pozici potřebuji něčí podporu.“

O místo ve středu útoku bude muset Walcott soupeřit s hráči, jako jsou Robin van Persie, Marouane Chamakh, Nicklas Bendtner nebo Carlos Vela.

/sport.co.uk/