Walcott lituje předčasného povolání do reprezentace Albionu

Theo Walcott připustil, že pozvánka do reprezentace na poslední Mistrovství světa, konané v Německu, mu příliš nepomohla v jeho fotbalovém rozvoji.

Do týmu si ho vybral tehdejší kouč anglického výběru, Švéd Sven Goran Eriksson, ačkoli Walcott tehdy neměl na svém kontě ani jedno odehrané utkání v Premier League.

 

Walcottovi tehdy bylo 17 let, a přestože si tuhle zkušenost podle svých vlastních slov náramně užíval, přiznává, že pro něj bylo velmi těžké stát se ze dne na den hvězdou.

 

„Pozvánku do reprezentace jsem ani v nejmenším neočekával.“, řekl deníku The Observer.

Hned na mě začal být vyvíjen neuvěřitelný tlak veřejnosti.

 

Vývoj většiny mladých hráčů není obvykle hlavním tématem zpravodajských relací, ale u mě to bylo právě naopak.

 

Právě proto mi v mém rozvoji pozvání do reprezentace příliš nepomohlo, protože všichni ode mě hned očekávali skvělé výkony.

 

Nakonec se to ukázalo jako dobrá zkušenost, ale na začátku by to nejlépe vystihlo slovo “whoa!“.“

 

Walcott během turnaje nenastoupil ani k jednomu utkání, a ke svému druhému reprezentačnímu startu nastoupil teprve v průběhu minulého měsíce v utkání proti výběru Trinidadu a Tobaga.

 

Bývalý útočník Southamptonu si myslí, že tentokráte byl lépe připravený, a také se mu dostávalo většího respektu od jeho spoluhráčů.

 

„Zatímco předtím jsem neodehrál v Premier League ani jedno utkání a někteří hráči si pravděpodobně mysleli – Co tu dělá?, Nezaslouží si tu být, a podobně, teď to bylo jiné.

 

Spoluhráči mě přivítali, během zápasu mi důvěřovali a často mi přihrávali balón, což bylo vážně příjemné. Tentokrát jsem si připadal víc jako součást týmu.“

 

/skysports/