Walcott: Nové rozestavení mi dá více volnosti

 

Theo Walcott věří, že nová formace mu dá více možností k zakončení.

 

Anglický reprezentant učinil tuto neděli pozoruhodný návrat na trávník v zápase proti Blackburnu, když vstřelil pátý gól Arsenalu.

 

Nedal jsem si žádný cíl pro tuto sezonu, ale byl bych spokojený aspoň s deseti góly. Uvidíme.

Myslím si, že tento systém nám dá více volnosti v útočení, takže bych se mohl podílet na více gólech.

Dochází k častějšímu střídání pozic mezi hráči, takže obránci mají těžší práci, jelikož narážejí na různé typy hráčů. Je to dobrá formace.

V U-17 v Sunderlandu jsme hráli přesně v této formaci a mně se na pravé straně zálohy docela dařilo. Doufám, že se mi bude opět dařit.“

 

Walcott byl jedním ze šesti nedělních střelců. Ve dvanácti posledních zápasech se do listiny střelců zapsalo hned patnáct! hráčů Arsenalu. Jako poslední se na listinu zapsal Theo, který věří, že to je pro tým jenom dobře.

 

„Dali jsme mnoho gólů prostřednictvím několika hráčů, takže se nespoléháme pouze na jednoho tahouna.

Je vždy příjemné se zapsat na listinu střelců, ale máte to usnadněno, pokud se vracíte do rozjetého týmu Arsenalu.“

 

Walcott se připojil k týmu po zranění zad. Přípravným utkáním mu byl přátelák proti Olympiacosu U-20, kdy hrál hodinu. Proti Blackburnu byl nasazen za Rosického na posledních dvacet minut.

 

„Nikdy není dobré býti zraněný. Chceš být na hřišti se svými kamarády a hrát každý víkend, tak jak si byl zvyklý a dostat se do rytmu a rozehrát se.

Potřeboval jsem přátelák, abych se dostal do tempa. Neměl sem předsezónní přípravu, takže mi toto utkání přišlo vhod, abych se dostal do kondice a zjistil jak na tom jsou mé schopnosti.

Bylo ohromné, že jsem se vrátil zpátky do tréninku být zapojen do hry.

Bylo prostě úžasné jít z lavičky a zahrát si s tímto úžasným týmem,“ řekl Theo pro Arsenal.com.

 

 

/arsenal.com/