Watt – Rada od Henryho

V Arsenalu je od sedmi let a za tu dobu zažil Sanchez Watt procházet klubem spousty skvělých útočníků. Nízkému věku navzdory se nikdy nebál požádat o radu smetánky mezi kterou patří např. Thierry Henry.

Watt učinil svůj gólový debut v úterním zápase CC. Jeho kariéra se rozvíjela za pomoci těch nejlepších útočníků, kteří prošli Arsenalem za poslední desetiletí.

„Je mnoho hráčů, které jsem tu sledoval,“ říká Watt. „Henry, Emmanuel Adebayor, Robin van Persie, Andrei Aršavin – je tu mnoho hráčů, na které jsem se díval a dokonce jim pokládal otázky. Mluvili se mnou o poziční hře a dalších věcech, které mi pomohly učit se.“

Anglický forward byl útlého věku, když začal žádat hráče prvního týmu o radu. Mezi nimi byl Thierry Henry, hráč s největším počtem vstřelených gólů v týmu Gunners. Ovšem Watt se na hřišti s legendárním útočníkem nepotkal.

„Nezahrál jsem si s ním, ale zeptal jsem se ho na pár otázek mimo hřiště, když měl zrovna čas.

„Řekl mi ‚buď klidný před bránou a když se míč pohybuje, nemusíš dělat dlouhé sprinty za každou cenu. Dělej krátké a ostré. Vezmi to z tohoto konce‘.

„Bylo mi asi 14. Ale jde o mou kariéru a ne mnoho lidí dostane šanci mluvit s hráči, jakým je on, takže jsem to vzal jako příležitost.

„Nebyl jsem nervózní, protože když jsme vyrůstali, náš manažer nám řekl, že se můžeme ptát starších hráčů.“

/arsenal.com/