W.B.A. – ARSENAL FC : PREVIEW

 sestava by krtek.olc 

{tab=Základní info}

 13.5.2012 (neděle)

16:00  (SEČ)

The  Hawthorns

M. Jones (M.McDonough, R.West)

wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info, myP2P, atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

{tab=Nominace}

Provisional Squads

ARSENAL

Szczesny, Jenkinson, Vermaelen, Koscielny, Gibbs, Benayoun, Song, Ramsey, Rosicky, van Persie, Gervinho, Fabianski, Santos, Chamakh, Coquelin, Squillaci, Oxlade-Chamberlain, Park, Walcott

Více v aktuálním injury news.

WBA

Foster, Daniels, Fulop, Jones, Olsson, McAuley, Dawson, Ridgewell, Shorey, Mulumbu, Scharner, Andrews, Thomas, Dorrans, Tchoyi, Cox, Fortune, Long, Odemwingie, Hurst, Roofe, Berahino, Morrison

Odenwingie (zranění) a Thomas (nemoc) jsou zatím s otazníkem.

{tab=Možná sestava}

Není to tak dávno, kdy jsme se mohli plácat po ramenou a říkat si, jak ta zpackaná sezóna ještě docela dobře dopadne. Teď je před námi poslední zápas sezóny a jak už se stalo na severu Londýna skoro zvykem, lopotně dohráváme ročník se snahou udržet aspoň místo zaručující Ligu mistrů. Nebýt naší bezzubé konkurence mohlo být ještě hůř.
Pro poslední zápas sezóny, který rozhodne o úspěchu v podobě třetího místa, byť je to úspěch více než diskutabilní pro tým jako Arsenal, má Wenger po zranění Bacaryho Sagny o starost víc. Ze záložní řady je nyní jednoznačně ve formě Rosický, v útoku není pochyb o Van Persiem. Stejně pevné postavení má, pro některé možná kupodivu, stále Szczesny a stoperská dvojice. Na těchto základech můžeme stavět předpokládanou sestavu pro nedělní zápas.
Základ obrany máme, na levém okraji očekávám Gibbse, pravá strana nabízí několik variant. Hrát tam může Coquelin, který už předvedl svoji univerzálnost, naskočit může i Djourou, který ale odvádí mnohem lepší výkony jako stoper. A konečně – nabízí se Carl Jenkinson, které je pro tuto pozici předurčen a měl by do ní postupně dorůst. Toho vidím jako první volbu pro tento zápas. V záloze bude určitě Alex Song a Tomáš Rosický, otazník je třetí hráč. Po zranění Mikela Artety převzal jeho pozici, bohužel ale nikoliv jeho roli, Aaron Ramsey. Při jeho současné formě je bolestivé sledovat do očí bijící nesoulad ve středové řadě. Přikláním se tedy k nasazení někoho z dvojice Coquelin, Chamberlain. A vzhledem k současné formě Rosického se mi jako vhodnější jeví Coquelin. Aaron Ramsey potom může naskočit jako žolík z lavičky, třeba se mu povede něco jako v závěru zápasu s Marseille.
Útočná vozba může být, pokud nám hvězdy budou přát, posílena návratem Theo Walcotta. V takovém případě by ofenzivní trio mělo zřejmě složení Walcott, Van Persie, Gervinho. Pokud se Theo neuzdraví, uvítal bych rád v základu Yossi Benayouna. Shrnu-li výše uvedené, vychází mi to takto: Szczesny – Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Gibbs – Song, Coquelin, Rosický – Walcott (Benayoun), Van Persie, Gervinho.

(krtek.olc)

{tab=W.B.A.}

Celý název

West Bromwitch Albion Football Club

Přezdívka

Albion, The Baggies, The Throstles, West Brom, WBA

Založen

1878 jako West Bromwich Strollers

Stadión

The Hawthorns

(Kapacita: 26,484)

Majitel

West Bromwich Albion Holdings Limited

Předseda

Jeremy Peace

Manažer

Roy Hodgson

Soutěž

Premier League

2010-11

Premier League, 11.místo

 

The Baggies (nejlépe přeložitelné jako „Pytlaři“, více o přezdívce dále) na podzim podlehli Arsenalu 3-0. Zato předminulý rok v září překvapivě získali tři body na Emirates, i přes obrovský leč impotentní tlak Kanonýrů v závěru a dva góly Nasriho v poslední čtvrthodině. V prvním poločase Almunia chytil penaltu, ale v druhém inkasoval dvakrát během dvou minut a hráči v poli už nedokázali výsledek otočit. A první z překvapivých domácích proher byla na světě.

A slíbený původ přezdívky na závěr… Populární přezdívka The Baggies má několik různých vysvětlení a traduje se již od konce 19.století. Snad to souvisí s pytlovitými kalhotami, které oblékali dělníci z oceláren a továren tzv. Black Country, aby se chránili před rozžhavenými jiskrami kovu. A fanoušky Albionu tak častovali jejich dávní nepřátelé – fandové Aston Villy. Jiné prameny říkají, že to souvisí s „bagmeny“, muži s koženými pytli, kteří v nich přenášeli vybrané vstupné od turniketů do kanceláře klubu u půlící čáry. A možná je to jen vzpomínka na pytlovité trenýrky hráčů kdysi v počátcích fotbalu. Každopádně klubový maskoti se jmenují Baggie Bird a Baggie Bird Junior v odkazu na tuto přezdívku a drozda ve znaku klubu.

{tab= H2H}

ARSENAL

 Ligová bilance W-L-D-D-D (řazeno od nejstaršího zápasu)

Pokud Kanonýři neporazí WBA, bude to nejdelší série bez vítězství od roku 2009 (5 remíz na rozmezí ledna a února) 

 Arsenal odehraje 600. ligový zápas pod vedením Arsene Wengera (W346, D150, L103)

W.B.A.

 Ligová bilance L-W-W-D-D (řazeno od nejstaršího zápasu)

 Ve čtyřech z posledních šesti zápasů udrželi čisté konto  

 WBA prohrál letos doma devět zápasů, horší bilanci mají jen poslední tři týmy v tabulce

 Z posledních šesti domácích zápasů ale prohráli jen s Newcastlem

ARSENAL vs W.B.A.

 Z posledních osmi vzájemných zápasů se Arsenal šestkrát radoval z výhry (W6, D1, L1)
 Baggies porazili za 39 let Arsenal doma jen v říjnu 2005 (2:1)

(BBC)
{/tabs}