We All Live in the Princezna’s World – Hans‘ Diary No. 18

Sraz mne uzemnil natolik, že se k dalšímu Diary dostávám až teď. A přitom se toho mezitím stalo tolik, že mám materiálu na 14 dní dopředu – příchod Eduarda Da Silva, odchod Lupoliho, podpis Nordtvieta, oznámení Fabregase, že zůstává… Jenže zážitky ze srazu a zejména songy a pokřiky, které jsme si "zapěli" a zařvali, mi hučí v hlavě ještě teď – a to už je středa večer.

Všecko podstatné o srazu už napsal Coolbang ve svém článku . Můžete si stáhnout fotky a videa, abyste si připomněli minulý víkend nebo se podívali o co jste přišli. Věřím, že pro většinu to byly neuvěřitelné dva dny a dvě noci, respektive den a noc. Nemá smysl se znova hrabat v zážitcích, protože kdo to zažil tak ví a kdo ne, tak nepochopí – leda až za rok. Ale stejně nedám pokoj a přihodím pár poznámek.
1. Pro takovýto počet lidí je sraz příliš krátký. Abych poznal všechny goonery a mohl s nimi pokecat bych potřeboval celý měsíc. Rád jsem se seznámil zase s několika novými, ale se všemi 30ti to fuckticky nešlo. Abych pokecal se "starými" známými jsem přijel už v pátek, ale ani celá sobota nestačila na to abych si zapamatoval všecky, natož si s nima dal pivko nebo zelenou. Věřím, že většina je na tom stejně. Potřebovali bychom aby byl sraz alespoň týdenní, ale to zase nevím, jak bysme přežili, kdo by to platil a kde by nás tak dlouho snesli. Holt se budu asi muset do budoucna smířit s tím, že nebudu nikdy znát všechny české a slovenské hard core gooners. Pokud se někdo chtěl seznámit a nestihl to, tak se omlouvám. Příště.
2. Chápu snahy těch co o sraz přišli, dělat ho 2x do roka, ale nemyslím, že je to dobrý nápad. Ze stejného důvodu, jako není reálný pětidenní sraz. Hrozně rychle bychom si vyčerpali místa, kam ještě můžeme. Navíc by se účast dost rozmělnila. Já si radši počkám na příští červen a Piešťany.
3. Děkuji tímto občanům Pardubic, že až na pár úzkoprsých jedinců, nesli nájezd goonerů povětšinou statečně. Včetně Vietnamců, které dokáže ve dvě hodiny odpoledne probudit "Who the F*ck are Man United?" hulákané nějakými 25 krky. Jestli občané nesli náš pobyt statečně, tak obsluha Excalibur baru by si zasloužila státní vyznamenání za hrdinství. Obléhání Tróje bylo, proti našim nájezdům na bar, rekreačním pobytem u Středozemního moře. Jenom ten páteční zákaz grilování jim neodpustím nikdy. Kdo ochutnalŘezivovo maso ví proč.
4. Teď jsem rád, že nevyšel původně plánovaný zápas proti ManU supporters. Radši si přece jenom zahraju fotbal, než hromadnou rvačku.
5. Yellow Goonas vyhráli! O hodně! 😉
6. Princezna nasadil laťku sakra vysoko, ale jsem přesvědčený, že až to veme do ruky Onder tak ji hravě posune ještě výše. Zároveň se toho však bojím, protože jestli má kvalita srazů ještě stoupat, tak nevím jak to přežiju.
7. Už teď se nemůžu dočkat na června 2008.

Dneska to vemu více zkrátka, ale něco na pobavení si stejně neodpustím. Vím, že to někteří víte, ale Hans' Diary nebyl první český blog o Arsenalu. Dávno přede mnou tady byl afc.blog.cz . Pro mne to byl loni v létě naprosto nezapomenutelný informační zážitek a jsem rád, že tato stránka, i když se již nadále nerozvíjí, stále funguje. I na tak malé ploše je totiž nabita informacemi, které jsem nikde jinde nenašel a konečně například vím, jak správně přepisovat do češtiny FA Cup, FirstDivision nebo Dial Square. Přece Faův pohár, První Dělení a Číselníkové náměstí. Dlouho jsem také nevěděl, že Arsenal je adoptovaný, ale díky bohu se autor rozhodl pomoci mně a podobně tápajícím a sepsal historii klubu . Zejména oceňuji invenci v charakteristikách hráčů, a jejich dovedností – třeba "úhledné kulové schopnosti" Tomáše Rosického. Hlídací Dennis (Bergkamp), Ledový muž (zase Dennis), José Antonio vám předvede španělský hvízdot, hlídací Cesc, zbrojní kapitán (Thierry). To vše a ještě více najdete u animací hráčů . A pozor až vám "van Persie bouchne míč do vaší mobilní obrazovky"! Můžete to pak oslavit "klasickým kolenním poklesem". I přesto se v překladech najdou malé rezervy, jako například u Pata Rice, který je polovičatě přejmenován na Poklepání Rice. No nic nechám vás, ať si stránku užijete sami. "My milujeme vás Freddiu!"

 

Finito, musím se připravit na dlouhé volno, kdy se budu muset na oplátku věnovat vlastní rodině. Koneckonců rodině goonerů jsem se minulý týden věnoval s takovou intenzitou, že i mé tělo si potřebuje dát pauzu. Všecky ostatní novinky semelu nejpozději v pondělí. Úterý.Slibuju! Středa to snad nebude…

CU až za rok 🙁 Hans

P.S. Díky TomasAFC za poskytnutí fota, konečně jednou nemusím krást.