Bossova tlačovka po zápase s Evertonom

Arsène Wenger bol spovedaný aj…

O dobiehaní náskoku súpera…

Som dnes veľmi šťastný, pretože sme zvíťazili proti dobrému tímu Evertonu. Mali sme problémy v prvej polovici so štartom. Mali sme šance, ale naša hra postrádala súdržnosť v prihrávkach a stratili sme zopár lôpt kvôli dobrému napádaniu zo strany súpera a tiež kvôli technickým chybám. Chcel by som povedať, že dnes to bolo viac víťazstvo tímu s fantastickým duchom a nesklonnou vôľou ako náš zvyčajný zápas. Ale to samozrejme tiež potrebujete v súťaži akou je táto.

O prvom góle Evertonu…

Podľa mňa to bol ofside. Ak mi niekto dokáže matematicky demonštrovať, že nebol, som pripravený to akceptovať. Ale bol to ofside pretože prihrávka bola určená pre Sahu. Bol v trojyardovom (3 yardy = 2,7432 metra, pozn. prekl.) ofside. Myslím, že Koscielny zasiahol loptu a oni to interpretovali, že to bola prihrávka. Ja to vidím, že to bol teč. Ale jasne tam bol úmysel prihrať Sahovi, ktorý bol v ofside a využil zo svojho postavenia výhodu. Potom fantasticky skóroval. Prehrávali sme 1-0, ale mali sme ešte celý druhý polčas.

O charaktere tímu…

Som veľmi rád, pretože to je možno aspekt tímu, ktorý bol spochybňovaný najviac, a v poslednej dobe sme v tomto boli najpresvedčivejší. V menších zápasoch proti Leedsu, Ipswichu a Huddersfieldu. Hrali sme náš desiaty zápas za ostatný mesiac a vždy sme ukázali, že keď náš futbalový prejav bol trochu slabší, ukázali sme vždy fantastickú vôľu.

O tom, či gól zobudil tím…

Mohli ste si všimnúť, že sme na to dobre reagovali. Musím povedať, že sme neboli výrazní kým Everton neskóroval.

O tom prečo jeho tím začal pomalšie…

Neviem, ale hrali sme zápas čo zápas. Niekedy chvíľu trvá kým sa dostanete do hry. V druhom polčase sme myslím dominovali, a mohli sme skórovať každú chvíľu. Vydržali sme a Everton podľahol v druhom polčase.

O zranení Alexa Songa…

Nemôže chodiť. Neviem čo mu je. Bol nakopnutý, myslím, že to bol Koscielny, znepokojil celý tím. Takže uvidíme ako bude reagovať najbližšie dni, ale momentálne nemôže chodiť.

O zranení Samira Nasriho…

Nasri, scan ukázal natiahnutie hamstringu. 21 dní.

O vplyve Andreya Arshavina…

Ak sa pozriete na štatistiku asistencií v Premier League, Arshavin je najlepší. Trošku stratil formu, ale je to úžasný hráč. Mohli ste dnes vidieť, že keď prišiel, priniesol niečo špeciálne. Vracia sa späť, myslel som si to už v nedeľu. Dnes bol lepší; bol pokojnejší a vsietil veľmi dôležitý gól, takže celkovo som veľmi spokojný.