Welcome back, Titi!

Podle posledních zpráv Thierry Henry souhlasí s krátkodobým kontraktem.

Podmínky šestitýdenního kontraktu jsou připraveny, Arsenal bude platit týdenní gáži ve výši 70,000 liber a ponese náklady na pojištění hráče. Nyní se čeká na souhlas současného klubu hráče – New York Red Bulls a také americké MLS. Všechny náležitosti by měly zpracovány tak, aby kontrakt byl zaregistrován již v první den přestupního termínu, tedy 1.ledna 2012.

Thierry Henry bude nastupovat s číslem 12, se kterým hrál ve francouzské reprezentaci, jeho staré číslo 14 totiž nyní obléká Theo Walcott. Od včerejšího dne je Thierry v intenzivním tréninku, který ho má v krátkém čase připravit na zápasové zatížení. Prvním zápasem za Arsenal by mělo pohárové utkání s Leedsem příští víkend. Celkově Henry za Arsenal může odehrát 7 ligových zápasů, úvodní kolo Ligy mistrů a nejméně 1 zápas v FA Cupu.


Aktualizace:

Arsene Wenger na tiskové konferenci potvrdil, že dohoda je připravena a čeká se na dokončení jednání s MLS a NY Red Bulls. Zároveň řekl, že TH je zhruba dva týdny od zápasové kondice a že očekává, že spolupráce TH a RvP bude pro tým přínosem. Dá se tedy předpokládat, že Henry bude nastupovat na levém křídle podobně jako hrával například ve španělské lize.

Zároveň Wenger prohlásil, že očekává, že po dohodě s příslušnými národními svazy budou pro zápas s Leedsem k dispozici Chamakh a Gervinho.