Wenger a Ade by rádi porazili Liverpool

Arséne Wenger a Emmanuel Adebayor věří, že Arsenal může v nedělním zápase porazit současného lídra tabulky…

Tento zápas se celku The Gunners v případě výhry pochopitelně velmi hodí, bodová ztráta by se potom ztenčila už pouze na 5 bodů.

Liverpool v současnosti okupuje 1.místo tabulky, ale neúnavně ho stíhá londýnská Chelsea, která má na druhém místě pouze 1-bodovou ztrátu. Manchester je zatím třetí, ale má narozdíl od zbývajících týmů Big 4 zápas k dobru.

Na otázku, zda je klub z města Liverpool lepší, než Manchester United či Chelsea, odpověděl Wenger: „Ne, to si nemyslím.

Mezi Liverpoolem a zbývajícími dvěma kluby není prakticky žádný rozdíl. Od nás už jsou bodově celkem daleko, ale mezi sebou naopak velmi blízko.

Myslím si, že můžeme Liverpool porazit.“

Také Emmanuel Adebyor se vyjádřil, že by rád porazil Liverpool, především jako vendetu za vyřazení z loňského čtvrtfinále Ligy Mistrů.

Tožský internacionál prohlásil: „Jistě, minulou sezónu zničili naše sny o zisku trofeje v Champions League.

Ale to už je za námi. Nejpodstatnější je, co chceme dokázat teď.

Všichni fanoušci a odborníci o tomto zápasu budou mluvit, takže to bude opravdu veliký zápas.

Jako hráč o takovýchto zápasech sníte. Když jsem byl mladý, sledoval jsem Arsenal proti Liverpoolu nebo Manchesteru United. Teď mám šanci v těchto zápasech hrát.“

Arsenal sice letos dokáže vyhrávat zápasy s týmy z “Velké čtyřky“, ale zbytečně ztrácí body proti slabším celkům.

„Musíme zapomenout na to, co jsme dokázali v zápasech proti Chelsea a Manchesteru United.

Tyhle zápasy jsme už vyhráli, takže nejdůležitější ze všeho je soustředit se teď pouze na Liverpool.

Kdybychom si říkali, že díky tomu, že jsme porazili Man United doma a Chelsea venku, tak můžeme snadno vyhrát i proti Liverpoolu, potom by se nám to nepochybně vymstilo.

Každý víkend nás čeká veledůležitý zápas. Každý zápas v této sezóně pro nás musí být veledůležitý. Všichni víme, jak podstatné to pro klub je, takže se budeme snažit díky našim výkonům udržet naše sny naživu.

Nejdůležitější je pro nás zachovat si pozitivní přístup. V tomhle zápase máme dobrou šanci, protože hrajeme na Emirates Stadium před našimi fanoušky. Na Emirates hrajeme vždy celkem dobře.“

 

{youtube}l8_hZSY4Kks{/youtube}

/teamtalk/