Wenger a matygol k strhujícímu utkání na Ewood Parku..

Abou Diaby

Včerejší utkání bylo pro fanouška Arsenalu srdeční záležitostí, sledovat juniorku jak statečně a srdcem dokáže, na pro The Gunners Těhelném poli‘, v deseti skórovat v prodloužení a zápas pak dohrát do vítězného konce .. bylo to až dojemné, a i tyto pocity patří k fotbalu

AW po zápase nešetřil chválou ..
„Hráčům plně důvěřuji.“

„Byl to obrovský zápas.“

„Loni jsme byli velice blízko, letos máme obrovskou chuť práci dokončit.“

„Za stavu 0-2 jsme měli zápas ve vlastních rukou, výborně jsme kombinovali, ale Blackburn dokázal utkání vyrovnat .. pro nás pak bylo naprosto zásadní, že to hráče nepoložilo psychicky .. v 10 hráčích pak dokázali vstřelit branku v prodloužení“

„Denilson ztratil trochu nervy, proti jeho červené nemám námitku“

„Kvalita těchto hráčů je nezpochybnitelná .. všichni mají na to hrát PremierLeague

a ani matygol nešetřil chválou:

„Pokud takto mladý tým dokáže zvládnout zápas na Ewood Parku včetně několika pro psychiku náročných okamžiků v utkání – je to signál, že je někde něco dobře “

Young Army dokázali v úvodní části utkání nejenom díky dvou brankám, ale hlavně hrou, zaskočit domácí raubíře .. ti se dostali zpátky do zápasu po chybě pomezního a brance SantaKlause .. o poločase jsme věci znalý věděli co naši U-22 čeká .. naplnilo se .. domácí začali hrát ‚efektivněji‘, chodili si pro rohy a hlavně fauly .. a vyrovnat dokázali ..“

„Závěr normální hrací doby přinesl incident, který nás měl připravit o semifinále – Denilson v přemíře snahy zajel do beka, následovala strkanice a také Straight RED pro Denilsona

Arsenal 'naštěstí' (Arsene Knows) do té doby střídal pouze jednou, za Randalla (18yo) nastoupil Barazite (17yo) .. a právě Nacer Barazite si v úvodu prodloužení, vykloubil rameno – místo něj tak nastoupil Merida (17yo)..
Po více než 100min hry předvedl záležitost jako z jiné planety Song .. z pozice stopera se nebál jít mezi tři soupeře, naštěstí úspěšně .. a nejenom že dokázal ‚přečíslit‘ domácí, ale ještě kolmicí poslal do samostatného nájezdu Eduarda .. ten uklidil balon podél Friedela jako to dělají Gardisti při Silvestrovském Derby na Nově‚“

„Následovalo dlouhé čekání na závěrečný hvizd okořeněné dobře pěti šancemi domácích vynutit si prodloužení .. branka už nepadla ..“