Wenger: Absence nás posilují

Arséne Wenger veří, že absence některých klíčových hráčů v posledních dvou zápasech pomůže mladým hráčům v dalším vývoji.


Zranění jsou Cesc Fabregas, který odehrál po mistrovství Evropy pouze 90 minut a Kolo Toure, který bojoval s menším svalovým zraněním a malárii. Tyto absence dali prostor a možnost nastupovat v základní sestavě Denilsonovi a Johanu Djourou, kteří se svými kvalitními výkony odvděčili manažerovi za šanci.

“ Nejen, že máme dobré výsledky, ale pomáháme mladým hráčům ve vývoji.“

“ Na začátku sezóny je vždy obtížné odhadnout jakými výkony se budou hráči jako Denilson nebo Djourou prezentovat. Čím více budou hrát tím rychleji se budou zlepšovat.“

“ Je to choulostivá situace. Lidé chtějí vidět velké jména, ale součastně i několik mladých hráčů.“

Samozřejmě, že každý tým na světě by byl slabší, kdyby mu chyběl Cesc Fabregas. Podle médii byla nepřítomnost španělského záložníka hlavním důvodem proč Arsenal v sobotním zápase nedorazil WBA. Wenger s tím nesouhlasí.

“ Věřím tomu, že pokud každý hráč bude ve formě budeme mnohem vynalézavější. Ale vždycky chcete mít v týmu hráče jako je Fabregas, protože vám dává spousty kvalitních přihrávek. Cesc by měl nastoupit v odvetě CHL proti Twente.“

/arsenal.com/