Wenger – Africký pohár vás může zasáhnout

Arsene Wenger připouští, že na jeho letních přestupových manévrech měl jistý podíl blížící se Africký pohár.

Manažer Arsenalu povolil odchod Kola Toureho a Emmanuela Adebayora do Manchesteru city, zatímco jeho hlavní nákup byl Thomas Vermaelen.

Nahrazení obránce Pobřeží slonoviny a útočníka Toga belgickým stoperem může sehrát svou roli v lednu, kdy africké hvězdy zamíří na svůj rodný kontinent reprezentovat své země na Poháru národů. Turnajem bude postižena zejména Chelsea, kdežto Arsenal ztratí pouze dva hráče – kamerunského Alexe Songa a spoluhráče Toureho v týmu Pobřeží slonoviny, Emmanuela Eboueho.

Wenger trvá na tom, že Africký pohár nebyl rozhodujícím faktorem, proč se rozhodl prodat Toureho a Adebayora, avšak je si dobře vědom toho, jak může tento turnaj omezit vaše možnosti.

„Africký pohár národů se hraje každé dva roky a já věřím, že když máte v týmu příliš mnoho hráčů, kteří v lednu odchází, je to velký problém,“ říká Wenger.

„Vždycky se vás to týká, protože musíte plánovat sezonu a když myslíte, že byste mohli ztratit 4 nebo 5 hráčů v lednu, máte problém.

„Přemýšlíte o tom, ale není to rozhodující faktor (nechat Toureho a Adebayora jít). Ale přemýšlíte o tom, protože v Anglii máte v prosinci náročný program, dále se mohou dostavit zranění a poté hráči odchází na Africký pohár národů, takže někdy můžete být touto dobou těžce zasaženi.“

/arsenal.com/