Wenger – Bojovali sme až do konca

Ako hodnotí zápas

Zaápas skončil remízou 1-1. Myslím, že sme prvý polčas museli trošku viac brániť. Uvedomovali sme si však, že ak uhráme dobrý prvý polčas, máme dobrú šancu vyhrať zápas. Celkove si myslím, že oproti prvému zápasu to bolo rozdielne. Všetko kvôli vylúčeniu brankára v prvom kole. Dnes bola proti nám penalta po zákroku na toho istého hráča a to nás mrzí. Po mentálnej stránke sme bojovali až do konca. Bayernu želám veľa šťastia. Majú dobrý tím, ale myslím si, že tento rok sú viac zraniteľní.

O Őzilovi

Ide o svalové zrannenie a vyzerá to dosť vážne (náš obľúbený „harmstring“).

Ako dlho bude out

Neviem vám povedať.

O tom, či zasiahne do derby

Určite nie. Zajtra sa podrobí vyšetreniu. Minimálne to vidím na niekoľko týždňov. Snáď to nebude také zlé.

O obrane v dnešnom zápase

Bolo to dobré. Frustrujúce je, že sme nevyužili posledných 20 minút, kedy bol Bayern dosť zraniteľný. Nešli nám rozhodujúce prihrávky. Mohli sme z toho vyťažiť viac. Nevyvinuli sme dostatočný tlak. Najmä keď inkasovali gól veľmi znervózneli. Ktovie, ako by reagovali, ak by sme šli do vedenia. Sú dobrým tímom s vynikajúcmi hráčmi. Hrali dobre, ale stále v nás pretrváva sklamanie z našich výkonov.

O ďalšom osemfinále LM

Ak vypadneš v osemfinále, už nemôžeš bojovať o viac. Mrzí nás, že v posledných piatich sezónach sme dvakrát hrali s Barcelonou, dvakrát s Bayernom a vždy boli tieto tímy v top forme. Posledné dva roky sme pokazili domáce zápasy, pretože vonku, v Nemecku, máme dosť dobrý rekord – dlho sme tam neprerali. Doma sme však zaváhali. Tento rok bolo kľúčovým rozhodnutím vylúčenie nášho brankára.

O kontroverznom góle Podolského

Aj mne sa zdalo, že to bol faul.

O Ryovi

Nebol k dispozícii, nakoľko nebol nominovaný pre LM. Chcel som ho polsať na hosťovanie a preto nebol registrovaný. V nedeľu bol na lavičke. Koniec koncov to na dnešný výsledok nehrá žiadnu rolu.

O pozitívach

Musím zagratulovať hráčom, že do zápasu vložili srdce. V tom boli dnes vynikajúci. Chceli sme postúpiť a pozdvihnúť tak sebavedomie. Podarilo sa nám iba druhé z toho.

O vylúčení v prvom kole

Podľa mňa to nebola červená. Potom by mal byť každý faul v šestnástke červenou kartou. Aj UEFA predniesla, že musí tento problém prehodnoitiť. Podľa mňa to nebola gólová príležitosť. A po druhé, ak Szszesny urobil úmyselný faul, potom môžeme povedať, že aj Robben fauloval nebezpečnou hrou vysokou nohou. Preto sa môže situácia po analyzovaní dokonca otočiť. Ak sa na to lepšie pozrieme, kam smerovala lopta po zákroku, Robben ju vôbec nemal pod kontrolou. Lopta bola vo výške Sagnu. Preto to nebola stopercentná gólova príležitosť.

O Robbenovi

Je  nepochybne jeden z najlepších hráčov sveta. Ale akonáhle sa dostane k obrancovi spomaľuje a padá. Ide si po priame kopy. Preto, ak by mu rozhodca udelil žltú kartu po prvom takom zákroku, už by to viac neurobil.