Wenger brání Ebouého

Manažer Arsenalu, Arsené Wenger, se zastal obránce z Pobřeží Slonoviny, Emanuela Ebouého, který se dostal v průběhu této sezóny pod těžkou palbu kritiky jak ze strany fanoušků, tak i odborné veřejnosti.Původním “povoláním“ pravý obránce mužstva Kanonýrů si zatím nezískal svými divadelními výstupy a malým počtem vstřelených branek na pravé straně zálohy velkou přízeň publika, ale Wenger se rozhodl vysvětlit, proč bude právě Eboué vždy platným členem základní sestavy.

 

Francouz řekl, že Ebouého nasazuje do základní sestavy proto, aby do něj svými výkony vnášel rovnováhu na pravé straně hříště, a že mu nezáleží na tom, kolik gólů se mu podaří vstřelit.

 

Wenger řekl: “Když se podíváte na počet branek, který se nám letos podařilo vstřelit, zjistíte, že jsme skoro nejlepší v celé Premier League. V týmu je nejdůležitější vyrovnanost, proto nejsem fanoušek toho, aby se dávala vina za vše pouze jednomu hráči. Hrajeme velmi ofenzivně laděný fotbal, a Eboué je na hřišti především proto, aby udržoval rovnováhu mezi obranou a útokem.

 

Ray Parlour také nenastřílel za dobu svého působení v Arsenalu na pravé straně zálohy příliš mnoho branek. Když se podíváte na statistiky, budete překvapeni, ale podle mě to byl i přesto jeden z nejlepších hráčů historie našeho klubu.

 

Nemůžete se pouze soustředit na počet branek a asistencí, musíte se dívat především na výkonnost celého týmu. Proto byl Ray Parlour skvělým hráčem, a proto je pro mě taky velmi podstatný Eboué.

 

Co se počítá, je to, kolik gólu se podaří nastřílet celému týmu jako celku a kolik šancí se nám podaří si vypracovat. V tomto ohledu můžeme soupeřit s kýmkoli v Premier League.“

 

/arsenal-mania.com/