Wenger: Budeme potřebovat více než jednoho vůdce

Arséne Wenger se rozpovídal o důležitosti vůdcovství v týmu.

Arsenal má v letošní sezóně kapitánů jako na rozdávání. Jako kapitán začal sezonu William Gallas, který byl ovšem po kritice týmu a manažera, pásky zbaven.

Následoval Cesc Fabregas, kterého určil samotný Wenger. V době Cescova zranění přebral jeho pásku ´zastupující kapitán´ Kolo Toure. Vést tým jako kapitán zažil například i Manuel Almunia a v zápase proti Burnley dokonce Eduardo. K tomuto kroku Arséne řekl:

„Eduardo si nikdy na nic nestěžoval a nevymlouval se. Myslím si, že tato vlastnost v našem světě znamená mnoho.“

Wenger tedy rozšířil okruh kandidátů na kapitána a možná i to je jeden z faktorů, že Gunners už 17 zápasů nepoznali hořkost porážky.

„Dnešní noc nás musí vybudit k tomu abychom se postavili jeden za druhého. Ne hrát jako jednotlivec.

Věřím v to, že velení by se mělo sdílet. A my máme opravdu hodně vůdců. Kapitánskou pásku už mělo 8 nebo 9 hráčů, protože tomu věřím více než jednomu kapitánovi, který by se vypořádal se vším.

Tou nejdůležitější věcí pro mě je týmový duch. Tento tým už spolu nějakou dobu hraje a věřím, že jsme na této vlastnosti velmi zapracovali. Byli jsme pod extrémním tlakem, ale vydrželi jsme ho a stali jsme se silnějšími. To mě uspokojuje.

Na začátku sezónu jste mohli vidět pozůstatek z minulé sezony. Ale od listopadu se věci změnily. Některé výsledky jsme si doslova vydřeli.

Co bude do konce sezony důležité je to, že se budeme snažit něčeho dosáhnout. Věřím, že tato snaha v týmu je. Hráči kteří se vracejí z marodky nám dodávají dalši potřebnou kvalitu. Základ je mít týmového ducha a odhodlání ukázat, že kvalita je na naší straně.“

/arsenal.com/