Wenger chce stále získat Chamakha

Arséne Wenger by stále rád získal do svého mužstva Marouane Chamakha, ale trvá na tom, že za něj nehodlá platit takové částky, jaké požaduje Bordeaux.

Wenger tatkéž potvrdil, že by rád přivedl Chamakha coby náhradu za Emmanuela Adebayora, který už dříve přestoupil do Manchesteru City.

Marocký internacionál je odhodlán svůj současný klub opustit, ale finanční požadavky úřadujícího mistra Ligue 1 jsou podle Wengera přehnané.

Prezident Bordeaux za svého fotbalistu původně požadoval 18 miliónů euro (15,5 miliónů liber), nyní měl jeho cenu snížit na 12 miliónů euro (10,2 miliónů liber).

Nicméně, tato částka je pořád vyšší, než jakou je Wenger ochoten zaplatit. Podle svých vlastních slov nyní čeká, jestli se Bordeaux nerozhodne tuto částku ještě snížit.

„Částka, kterou požadují, je moc vysoká,“
pronesl Wenger v rozhovoru pro francouzský list L’Equipe.

„Ale musíme respektovat rozhodnutí Bordeaux.“

„Hráč má u nich stále platný kontrakt, takže všechno záleží na vedení Bordeaux. Mohou si za něj říct jakoukoli částku chtějí.“

„Je to exceletní fotbalista, který tvrdě pracuje pro tým, a z jeho hry těží všichni jeho spoluhráči. Je to typ hráče, jaké mám rád, a jaké chci ve svém týmu mít.“

Manažer Bordeaux Laurent Blanc ale není úplně přesvědčen o tom, že chce Arsenal Chamakha skutečně získat.

„Chce Arsenal skutečně Chamakha? To je přesně ta otázka, na kterou se sám sebe ptám, a myslím si, že odpověď zní ne.“

„Upřímně řečeno, pokud ho opravdu chtějí, mohou ho získat během 48 hodin.“

„Chtěl bych, aby zde zůstal. Na začátku minulé sezóny, kdy už chtěl odejít do Anglie, jsem mu řekl: Odehraj u nás další dobrou sezónu. Když vstřelíš 10 až 15 branek, bude o tebe ještě větší zájem.“

„Slíbil jsem mu, že ho nechám odejít. Jsem džentlmen, a proto dodržím svůj slib.“

/skysports/