Wenger byl jmenován Legendou fotbalu. Přeji si, aby Arsenal vyhrával, vyřkl Francouz

Pondělí bylo velkým dnem pro Arséne Wengera. Francouz se během slavnostního večera stal „Legendou fotbalu“.

Wenger v klubu sloužil dlouhých dvaadvacet let. Ikona Arsenalu se jmenováním připojila k dalším velkým postavám londýnského klubu Robertu Piresovi, Freddie Ljungbergovi a Ray Parlourovi za přínos sportu. Událost si nenechali ujít ani zástupci Gunners, kteří s Arsénem provedli kratší rozhovor.

Arséne, znovu Tě rádi vidíme. Po svém závěrečném domácím zápase jsi fanouškům řekl „Jsem jako vy, jsem fanoušek Arsenalu“. Jaké to tedy je být fanouškem Arsenalu?
Je to nahoru dolů, tak jako pro každého fanouška! Příliš nesoudím, pouze chci, aby Arsenal vyhrával a hrál kvalitní fotbal. Pro mě osobně jsou výhry důsledkem kvality hry a kvality fotbalu, který předvádíte. Více se věnuji tomu, jak se hráči vyvíjí, jak mladí fotbalisté jdou nahoru a jaký hrajeme fotbal.

Jak často navštěvuješ zápasy Arsenalu a odkud je sleduješ?
Do této chvíle jsem je sledoval v televizi, na Emirates jsem se ještě nevrátil. Jednou tak možná učiním.
Zažil jsem dvě charakteristická období. Na Highbury to byla jedna velká lovestory, která přišla i poté, kdy se připravovala budoucnost klubu. To bylo na Emirates. Měli jsme takovou myšlenku, abychom rozšířili potenciál klubu. V současné době se domnívám, že klub je finančně ve velmi silné pozici.

Mluvil jsi o rozvoji hráčů Arsenalu. Jedním z nich je Matteo Guendouzi. Co si myslíš o jeho potenciálu jak v klubu, tak na mezinárodní úrovni?
Vypadá, že má dobrý potenciál. Není však jediným, jsou zde další, kteří mají před sebou fantastické možnosti. Hráli už například za mé éry, tak jako Joe Willock nebo Reiss Nelson. Hodně hráčů povyskočilo a mají velký potenciál. Guendouzi je jedním z nich.

Musíš rozpoznat hodně mladíků, kteří se v současnosti derou do prvního týmu. Jak jsi pyšný na to, že Arsenal pokračuje v této tradici?
Je to součást naší DNA v Arsenalu. Vždy to zde bylo zakořeněno, abychom jim dali šanci. Pokud jste na místě manažera a můžete dát příležitost mladému hráči, tak je to vždy fantastické. Pokud ke všemu hrají na tak vysoké úrovni jako v Arsenalu, tak je to ještě lepší.

Během závěrečného domácího zápasu utkání Arsenalu jsi řekl, že Ti Arsenal bude chybět. Jak trávíš chvíle mimo hřiště, na které jsi v době své funkce neměl čas?
Mám více času k dispozici. Bez přestávky jsem trénoval pětatřicet let. Nikdy jsem neměl měsíc volna. Přišel jsem na to, že svoboda není tak špatná! Někdy máte více času přemýšlet o tom, co chcete dělat, a co jste udělali, což je ku prospěchu věci.

Wengerovi k zařazení mezi legendy gratulovaly také osobnosti ze světa fotbalu.

/arsenal.com, twitter.com/