Wenger : Chceme Sola udržet

 

Arséne Wenger nemá žádné pochybnosti, že mu vedení klubu poskytne toto léto Ł30 miliónů na nové hráče. Zdá se však, že setrvání Sola Campbella by mohlo způsobit, že nebude muset vydat tolik peněz.

 

Wenger se vyjádřil, že si chce sednout s bývalým anglickým reprezentantem a ujistit se, že Sol chce a bude schopen vydržet ještě jednu sezónu v dresu Arsenalu. Celá věc by se měla vyjasnit do 3 týdnů.

 

Problémem trenéra Arsenalu je v závěru sezóny bezpochyby defenzivní formace a navíc se může stát, že problematické bude i její zformování na příští rok.

 

William Gallas dosud nepodepsal nový kontrakt a zranění ho vyřadilo předčasně ze závěru sezóny, takže se může stát, že ho už více v dresu Arsenalu neuvidíme. Alternativou na jeho post může být Johan Djourou, který se vrací po operaci kolena.

 

Vypadá to, že uspořádání obrany bude pro Wengera prioritou.

 

„Budu si muset se Solem Campbellem sednout a ujistit se, jestli chce zůstat v týmu, jestli má motivaci. Je pro nás důležitým hráčem, protože vyjma toho, že si udržuje vysokou formu, je rozeným vítězem.“

 

„Po skončení sezóny může Gallas přestoupit do libovolného klubu. Zkouším s ním prodloužit kontrakt, ale v souladu s právem je on nyní volným hráčem a sám se rozhodne, kde chce hrát, takže já nevím, kde bude příští sezónu hrát.“

 

Arséne věří, že při utkání s Tot*enhamem Campbell ukázal, jak moc mu záleželo na udržení šance na titul a také, jak velký je jeho vliv na celý tým.

 

„Sol byl připravený umřít, aby vyhrál ten zápas. To je přístup, který očekáváš od svých hráčů“.

„Na hřišti i mimo něj je Sol osobou, která má mimořádný vliv na zbytek týmu.“

 

 

/Google News/