Wenger: Chelsea ANC poznamená nejvíce

Arséne Wenger reagoval na řeči manažera Chelsea Avrama Granta, který tvrdí, že po odjezdu hráčů na African Nations Cup se dostane Arsenal do pořádný krize.

Arséne však samozřejmě vidí celou situaci úplně jinak. Podle něj největší ztrátu po dobu konání mistrovství zaznamená právě Chelsea. Spor rozhodne až nejblížších pět týdnu.

Zápas proti Burnley bude poslední pro Toureho, Eboueho a Songa. Naopak Chelsea opustí hned čtveřice hráčů Didier Drogba, Mikel John Obi, Salomon Kalou a Michael Essien.

" Věřím, že Chelsea ztratí nejvíce, i když oni můžou koupit další nové hráče. Ale faktem je, že ztráta Didier Drogba, Mikel John Obi, Salomon Kalou a Michael Essien musí tým poznamenat. Jsou to klíčoví hráči, nikdo neztratí tolik co oni."

" Příjdeme o tři hráče, pouze Chelsea a Portsmouth jich pošlou do Afriky více. Ale rozhodně nebudu tuto skutečnost používat jako výmluvu, kdybychom nezískali titul, protože už před sezonou jsme věděli o koho příjdeme. Pokud by byli zranění taky bych si neztěžoval."

" Když kupujete hráče z Afriky musíš zvážit jejich počet. Pokud prohrajete čtyři nebo pět zápas v období, když vám chybí nemůžete pomýšlet na zisk mistrovského titulu. Musíte udržet tým v roznováze."

" Můžete si dovolit prohrát dva zápas, ale rozhodně ne pět. Je to problém, který musíte zvážit."

/dailymail/