Wenger – Chování má přednost před ceremoniálem

Arsene Wenger je překvapen, že je mu vyčítáno, že si odmítl potřást rukou s manažerem Man City a trvá na tom, že se bude chovat akurátně, jestliže další bossové budou dělat to samé.

Francouz byl kritizován pro ignorování Marka Hughese na konci prohraného zápasu Carling Cupu, který skončil 3:0 pro Manchesteru City.

Záležitost se znovu vytáhla na páteční předzápasové konferenci a manažer zdůrazňuje, že to bylo Hughesovo chování během hry – ne výsledek – co ho přimělo odejít do útrob stadionu při závěrečném hvizdu.

Vskutku, Wenger je zmatený, že jeho selhání při následování ‚ceremoniálních‘ povinností je považováno za větší zločin, než urážky jeho protějšku během zápasu.

„Myslím, že je občas v Anglii dodržování ceremoniálu důležitější než skutečnost,“ říká Wenger.

„Jako například v tomto případě, já jsem jediný, kdo je dotazován. Jsem tu 13 let, nikdo se nediví, proč jsem tak reagoval a jsem kritizován jen proto, že jsem nedodržel ceremoniál.

„To znamená, že si můžete říkat, co chcete, urážet kohokoliv, ale když na konci zápasu uděláte, co je požadované, jste perfektní.

„Toto se občas děje v Anglii a já věřím, že ceremoniál je důležitý, ale ne nejdůležitější. Nejdůležitější je vaše chování.

„Potřesu si s manažerem rukou, až se bude chovat vhodně,“ dodává Wenger. „Ale nejsem otrokem ceremoniálu. Jsem svobodný a stejně jako vy, mám svoje pohledy na věc.“

/arsenal.com/