Wenger: Chci chránit své hráče

Arséne Wenger se vyjádřil, že chrání všemi možnými prostředky své svěřence od syndromu vyhoření.

Tato záležitost vyplula na povrch poté, co Cesc Fabregas přiznal, že mu fotbal nyní chybí nejvíce v životě. Důvodem je zranění kolene, které utrpěl v zápase proti Liverpoolu.

Fabregas, který si odbyl debut v Arsenalu, když mu bylo 16, řekl, že pro hráče, který má 21 let, není normální odehrát 270 zápasu jak za klub, tak za reprezentaci. To ve své předzápasové tiskovce potvrdil i Wenger, a dodal, že na sobě Fabregas v podobě počtu zápasů nese velmi těžké břímě. Boss taky dal přímou úměrnost mezi počtem zápasů, které hráč odehraje a jeho talentem. To znamená, že Cesc odehrál tak velké kvantum zápasů kvůli svému talentu.

„Ano, o syndrom vyhoření se obávám. Zaprvé, takový počet zápasů není opravdu normální, protože Cesc je nesmírně talentovaný hráč a za druhé to řekl, protože je mimo hru a vyhodnocuje to, co se stalo s čistou hlavou.

Ale až se uzdraví, bude si pamatovat, že před každým zápasem byl 100% fit a byl schopen zápas odehrát a především do něj měl chuť.

Musím také říct, že po pro něj úspěšném EURU jsem mu dal měsíc odpočinku.

S hráči, kteří jedou na velké turnaje mám zkušenosti. Odjedou, vyhrají turnaj, stanou se hrdiny. Potom jim 1. sprna řeknete: „Pojď musíš hrát, závisí na tom tvůj život“

Takhle to nefunguje. Psychicky to chvílí trvá, než se hráč dostane do zaběhnutých kolejí, získá opět hlad po víkendech plných fotbalu.

Až se vrátí (Fabregas, Rosický, Walcott), bude to pro nás ohromná vzpruha v ofenzivní činnosti. Ale teď musíme čelit realitě a obejít se bez nich a dostat se tak vysoko, jak je v našich silách.“

/arsenal.com/