Wenger – Cítil bych se vinen, kdybychom ztratili první příčku

Arséne Wenger prohlásil, že by se cítil „vinen“, kdyby Arsenal nevyhrál skupinu G v Lize mistrů a nepostoupil tak z první příčky.
Francouz odletěl do Porta s vědomím, že jeho týmu stačí pouhý bod k tomu, aby vyhrál skupinu G a měl tak relativní výhodu při losu do vyřazovácí fáze, v podobě druhého kola odehraného doma.

„Je těžké to říct. ale necítili byste se špatně .kdybyste neudělali vše. aby jste postoupili z prvního místa? Lehce se vám to může vysmtít, v podobě obtížného losu ve vyřazovácí fázi.

Chceme být první, protože naše snaha je být nejlepší. Ale v tomto roce, vzhledem ke kvalitě týmů, se zdá, že mezi prvním a druhým, nebude zas až tak velký rozdíl.“

Se zajištěným postupem se zdá, že Wenger bude své klíčové hráče šetřit a šanci dá širšímu kádru.

Ve středu se ovšem chystá jedno velké jubileum. Arséne Wenger nastoupí v zápase proti Portu ke svému 700. zápasu v pozizi kouče Arsenalu. Připomeňme si, že Wengerova kariéra v Arsenalu započala 12. řijna 1996 zápasem na Ewood Parku proti Blackburnu.

Oba góly tehdy skóroval Ian Wright. V Champions league to bude Wengerovo 111. utkání, drží si pěknou bilanci 48.2% vítězných utkání. A v lize je jeho bilance ještě lepší, úctyhodných 58.4%. Přejme tomuto muži, který může být inspirací pro každého z nás, ještě mnoho zápasů v roli našeho manažera.

/arsenal.com/