Wenger: Coby mladý kouč jsem kouřil

Ačkoli má Arséne Wenger jak morální, tak i psychické námitky proti tomu, aby jeho hráči kouřili, sám přiznává, že když byl mladým koučem, občas si taky jednu zapálil.

Wengerovo prohlášení je reakcí na chování Williama Gallase, jehož fotky s cigaretou v ruce se v pátek objevily ve všech anglických novinách.

Během páteční tiskové konference francouzský manažer prohlásil, že si o tomto incidentu každopádně bude chtít s 31-letým hráčem promluvit. Ale jak zdůrazňuje, kouřit cigarety kdysi patřilo k francouzské fotbalové kultuře.

„Kouření cigaret má na hráče jak psychický tak i morální vliv. Ale je tu kouření a kouření. Znal jsem hráče, kteří vykouřili klidně 40 cigaret denně, ale to se dnes už naštěstí neděje.

Když jsem byl hráčem, nikdo by mi nikdy neřekl, abych nekouřil. Domů jsem jezdil s koučem, a abychom na sebe vůbec viděli, museli jsme vždy, i v zimě, otevřít okna auta.

Nikdy jsem coby hráč moc nekouřil. Ale když jsem měl coby mladý trenér asistenta, který pravidelně kouřil cigarety, a právě bychom prohráli důležitý zápas, pak bych si jednu dal.“

/arsenal.com/