Wenger dá Fabregasovi více volnosti v útočení

Jelikož Alex Song s Denilsonem vytvoří pomyslnou stěnu před obrannou čtveřicí, Fabregas tak dostane volnost v útočných průnicích ze středové pozice. Svou sezonu načnul dvěma góly ve výhře nad Evertonem 6-1.

Jeho start v dnešním utkání CHL proti Celticu je na pochybách po utrpění poranění podkolenní šlachy v zápase s Evertonem, avšak jeho pozice by měla znovu být předsunutý CM.

„Nechci na něj vyvíjet tlak, ale on umí dávat góly – je silný v zakončení,“ říká Wenger.

„Vždy se nachází v zajímavých situacích v ofenzívě a góly dával už jako mladý chlapec. Má povolení dostávat se více dopředu.“ Wenger řekl, že je stále co zlepšovat jak v defenzívě tak v ofenzívě navzdory smetení Evertonu a pochválil zejména týmový duch mezi svými mladíky.

„Nikdy jsem necítil nedostatek týmového ducha v klubu nebo uvnitř týmu,“
říká. „Cítil jsem, že jsme vždy měli dobrého týmového ducha, ale je to těžké posoudit, protože nežijete jen a pouze v kabině. Nevíte vždycky všechno.

„Máme soudržnost, ovšem musíte se neustále starat o váš postoj a hráči musí pečovat o týmového ducha, protože je to stejně nestálé jako počasí v Anglii, velmi rychle zataženo. Je to zvláštní, protože pokud nemáte žádný postoj ani ducha, nemáte ani výsledky a když máte výsledky, můžete je velmi snadno ztratit.

„Ale já věřím, že máme dobrý postoj a dobrou soudržnost a to se projevilo na Evertonu.“

Pochybný je start také Denilsona a Bacaryho Sagny, zatímco Theo Walcott podstoupil rentgen díky zranění zad po neuspěšném předzápasovém fitness testu. „Vůbec to není dobré,“ řekl Wenger.

„Nemůže nastoupit. Zranění nastalo předtím, než Anglie hrála s Holandskem. Angličtí zdravotníci nám ho neposlali zpět, protože se domnívali, že by mohl hrát.“

/telegraph/