Wenger: Fabre a Flamini se mohou stát novým Petitem a Vieirou

Arsené Wenger je přesvědčen, že díky vynikající spolupráci talentovaných záložníků, Francesca Fabregase a Mathiuea Flaminiho, můžeme letos vyhrát titul.

Fabregas obdržel spoustu pochvalné kritiky za svůj úterní výkon proti Milánu, kde se mu podařilo vstřelit první gól, a v podstatě tak rozhodnout zápas, který skončil vítězstvím Arsenalu 2-0. Flamster mu svým vynikajícím defenzivním výkonem poskytl volnost, aby si španěl mohl vychutnat svojí kreativní hru.

 

Jejich spolupráce byla tak efektivní(a to neplatí samozřejmě jenom o úterý), že Wenger věří, že jejich spolupráce se stane základem pro úspěšnou hru Kanonýrů, stejně jako tomu bylo v případě Emanuela Petita a Patricka Vieiry.

 

Očekává se, že dvojice F-F nastoupí i dnes proti Wiganu na JJB Stadium, kde bude hřiště ovšem o něco méně kvalitní, než dokonale připravený trávník na San Siru.

 

Ale Wenger je přesvědčený, že tito dva záložníci se dokáží poprat s čímkoli, dokonce i s nechvalně známým bahnem na trávníku Wiganu.

 

Arsené se vyjádřil na adresu 20-letého Fabregase: ,,Pořád je ještě velmi mladý. Při pohledu na něj a na jeho hru, přemýšlíte, jak kvalitním hráčem bude za pět let. V každém zápase teď budete chtít, aby Cesc ukázal, jak komplexním záložníkem je, stejně jako proti Rosoneri. Jeho výkon proti Milánu byl opravdu kvalitní.´´

 

Na téma Mathieu Flamini, kterému v létě vyprší smlouva, a stane se tak volným hráčem, Wenger zareagoval: ,,Věřím tomu, že u nás zůstane. On sám u nás chce zůstat, já a se mnou všichni fanoušci chceme, aby zůstal. Musím říct, že Mathieu je velmi inteligentní člověk, a dobře si spolu rozumíme. Já věřím tomu, že tenhle problém se vyřeší nejpozději do konce března.

 

Podle Wengera je jeho záložní pár lepší a kvalitnější, než mnoho jiných na světě.

 

,,Jsou velmi mobilní, co se týče přesunu směrem vpřed, a i technicky jsou na tom velmi dobře.

 

Velmi dobře si rozumí, i když zatím musím říct, že jsou méně psychicky odolnější, než Vieira a Petit.

 

Podařilo se nám vybudovat tým za velmi málo peněz, a pokuď budou tito dva hrát stále spolu, naše investice se nám mnohonásobně vrátí.´´

 

Pravda, francouzský manažer jednou utratil 13 milónů liber za Sylviana Wiltorda v roce 2000, a částku, která se měla pohybovat okolo 17 milónů liber, za José Antonia Reyese v roce 2004. Ovšem ani jednomu se v Arsenalu příliš nedařilo, a klub záhy opustili.

 

Ale Wenger utratil pouhou, takříkajíc almužnu, v porovnání se Sirem Alexem Fergusonem, který jenom v létě utratil 53 miliónů liber za Owena Hargreavese, Naniho a Andersona. Manažer Arsenalu by se jistě točila hlava, kdyby musel podepisovat tolik smluv a šeků, jako rusové v Chelsea.

 

I přes to mu vedení letos v létě plánuje poskytnout nevídaných 70 miónů liber na posily, ale Wenger nemá zatím moc plánů, jak je utratit.

 

Wenger řekl: ,,Když se podíváte na částku, kterou jsme za poslední roky utratili za nové hráče, musíte uznat, že jsme si zase tak špatně nevedli. Opravdovým cílem všech manažerů by mělo být udržovat rovnováhu mezi těmi, kteří přicházejí, a těmi, kteří odcházejí, a zíroveň dobře naložit s financemi, které jsou jim poskytnuty.

 

My máme nyní spoustu volných peněz na nové posily, protože v minulosti jsme učinili ta správná rozhonutí.

 

Já věřím tomu, že vybudovat nejlepší fotbalový tým není o tom, kolik hráčů se vám podaří koupit. Je to spíše o budování vzájemné důvěry, vzájemné spolupráci, nutnosti projít si spolu všemožnými problémy, a vyřešit je. Já osobně si tento proces velmi užívám, protože teď můžete vidět, že se díky tomuto procesu zlepšujeme zápas od zápasu.

 

Já věřím týmu, a věřím tomu, že výhra titulu mě v tom utvrdí. Jsem o tom dokonce přesvědčený.´´

 

Wenger může dodat vzpruhu týmu postavením Robina van Persieho do zápasu proti Wiganu, ačkoliv holanďan byl podle svých vlastních slov velmi vyčerpán po 60 minutách cvičného zápasu uprostřed týdne.

 

,,Robin je hráč, který svým příchodem na trávník dokáže udělat změnu. Letos odehrál zatím pouze osm zápasů v Premier League, takže mít ho zpátky na posledních 10 utkání bude pro nás odměna za naší trpělivost.

 

Pokuď ztratíte takového hráče, jako je on,  ocitnete se v problémech, ale my jsme se s tím naštěstí poprali dobře. On už se chce zoufale vrátit na trávník.´´

 

Francouzský manažer chce v zápase proti Wiganu především vidět ode všech stejné nasazení, jako proti AC Milán.

 

,,Zralost týmu se ukáže v tom, zda-li se vám podaří přenést vynikající formu ze zápasu z Ligy Mistrů do zdánlivě jednoduššího zápasu v Premier League. Zápasy v Premier League jsou naprosto odlišné, a pro nás je podstatné, abychom neztratili koncentraci.´´

{mos_fb_discuss:5}