Wenger : Fábregas neodejde, s Nasrim se zatím neshodujeme

 

Wenger poskytl rozhovor pro francouzskou rádiovou stanici RTL. Z rozhovoru vybíráme.

O sezóně 2010/2011 v provedení Arsenalu…

„Byl jsem velmi zklamaný. Mysleli jsme, že dokážeme vyhrát všechny poháry, ale zklamali jsme z důvodu absence charakteru. Je to nejvíc frustrující sezóna v mé kariéře“.

„Tým hrál snad nejlepší fotbal, jaký jsem kdy v Arsenalu viděl, ale nedokázal si poradit v nejtěžších chvílích. To bylo frustrující a vyvolávající otázky. Potřebujeme dospět“. 

O možných posilách …

„Budeme se snažit získat hráče, kteří mohou opravdu našemu týmu něco přinést. Je to těžká úloha. Především musím posílit obrannou linii. Ztratili jsme body proti týmům, které hrají typický anglický fotbal s dlouhými přihrávkami a osobními souboji“.

„Takže potřebujeme hráče, kteří si s takovou hrou dokáží poradit. To znamená, potřebujeme anglické hráče nebo hráče, kteří znají Premier League“.

O možném odchodu Fábregase a Nasriho…

„Fábregas v tomto transferovém termínu neodejde. Minulé léto za něj podávala nabídky Barcelona, ale nyní žádné nabídky nedorazily. Je to nejlepší záložník na světě, vybudovali jsme tým kolem něj. Je to náš kapitán a chceme ho udržet za každou cenu“.

„Co se týká Nasriho, je jistá jedna věc a to, že ho neprodáme do Manchesteru United. Nemůžeme nalézt shodu v otázce financí, ale budeme na tom v létě pracovat a vynasnažíme se prodloužit jeho smlouvu“.

Ke spekulacím o příchodu Benzemy….

„Podle toho co vím, tak Real hráče nechce prodat, což je pochopitelné. A skutečnost, že se k týmu připojil Zidane znamená, že ten ho bude podporovat a tak jeho přestup je málo pravděpodobný“.

O strategii na příští sezónu …

„Jenom hráči světových kvalit mohou posílit náš tým, protože už máme mužstvo světové úrovně. Cílem je udržení naší dobré hry, posílení sestavy a odstranění našich slabin. Stále potřebujeme posilovat naši ofenzivu, protože hrajeme ofenzivní fotbal. Jsou lidé, kteří mne žádají o změnu našeho stylu hry, ale já jsem přesvědčený, že v něm musíme dále pokračovat“.

O svých dovolenkových plánech v Jižní Americe….

„Strávím tam dovolenou a budu pozorovat hráče a jednat s lidmi“.

 

/Ashburtongrove.co.uk/