Wenger : Pravidla FIFA říkají, že Wilshere si musí odpočinout

Arsène Wenger říká, že pravidla FIFA nařizují, aby hráči dostali čtyř týdenní pauzu i v případě, že se zúčastní letních soutěží.

Pokud bude vybrán, Jack Wilshere bude reprezentovat Anglii na Evropském Mistrovství do 21 let (European Under-21 Championships), které se koná v červnu.

Pokud 19 letý hráč odcestuje do Dánska s výběrem Stuarta Pearce, Wenger očekává, že (Wilshere) zmešká začátek sezóny 2011/12, protože bude potřebovat čtyř týdenní dovolenou – což je přesně podle současných nařízení.

„Je to tak trochu šedá zóna, ale pravidla FIFA říkají, že hráči musíte dát 4 týdny dovolenou, je to povinné“, řekl Wenger.

„A já to vždy dělám, dávám minimálně čtyři týdny. Pokud se například naši hráči vrátí z mezinárodních zápasů 6. června, hrají až 6. července. Musíme to respektovat.“

„Pravidla FIFA platí i v Anglii – pokud budou chtít využít služby Jacka, nemůžu s tím nic dělat.“

„Chápu, že chce jít hrát, ale možná by také měl zvážit, že rozhodně pak nebude fit v srpnu (proti Holandsku) a s omezením pro kvalifikační zápas v září (proti Bulharsku).“

Wenger přiznává, že se jedná o problém, který velmi pravděpodobně jen tak nezmizí, Mistrovství Evropy a Olympijské Hry se oboje konají v létě 2012.

„Příští léto jsou dva turnaje a toto je první rok, kdy Wilshere hraje tolik zápasů,“ řekl Wenger. „Ale rozhodnutí je na Anglii. Budeme s tím souhlasit.“

 

 

/arsenal.com/