Wenger: Fotbal žije v obavách

Arsène Wenger tvrdí, že fotbal „žije v obavách“ z rozhodnutí, které by mohlo vyvolat chaos na přestupovém trhu.

Andy Webster našel mezeru v pracovním zákoně, když mu bylo umožněno rozvázat smlouvu s Hearts v třetím roce svého čtyřletého angažmá, což mu poskytlo přestěhovat se do klubu v cizině. Webster vyhrál svůj případ, který podal Evropskému soudu pro lidská práva, a Wenger má veliké obavy o to, jaké budou případné důsledky. V kádru Gunners jsou hvězdní hráči jako Fabregas, u nichž panují neustálé spekulace o přestupu a Francouz připouští, že je nezbytné, aby Španěl podepsal novou smlouvu.

„Existuje spleť změn, které „oživují“ fotbal. Může to zasáhnout mnoho klubů. Musíme být ostražití. V tuto chvíli jsme v obavách. Kdo ví, co se v budoucnu stane? Cesc může odejít, pokud se tak rozhodne. Ale vím o tom, že to tady zbožňuje, také mu  proto byla nabídnuta nová smlouva.“

Boss se obává, že Premier League by mohly více zasáhnout odchody hráčů, kteří zde po třech letech už nechtějí pokračovat v kariéře.

„Mnoho z nich zapomíná, že existuje Websterovo pravidlo. Po třech letech může hráč podepsat novou smlouvu nebo odejít. Velké kluby by měly být schopny vyřešit tento problém, ale ty menší by to mohlo zničit. Agenti jsou neochotní využívat toto nařízení.  Bude to nejspíše postupovat shodnou cestou jako Bosmanovo pravidlo. Fotbal jako takový je v tuto chvíli v ohrožení.“

Wenger připustil, že byl bezmocný, aby se zabránilo Hlebově odchoduz Emirates Stadium za použití Websterova pravidla.

„Jako příklad můžeme zmínit Hlebovu situaci,dodal Wenger. „Řekl nám, že chce odejít, ale za nějaké peníze pro Klub, což si myslím, že je spravedlivé jednání. Ale jinak není v ničí síle zabránit tomu, aby váš hráč opustil klub.

/skysports/