Wenger: Gallas si zasloužil mou důvěru

Arséne Wenger si myslí, že William Gallas i přes bouřlivý minulý týden si svým přístupem vybojoval zpět jeho důvěru.


Gallas minulý týden v rozhovou pro francouzská média kritizoval své mladší spoluhráče. Wenger na toto prohlášení reagoval vyřazením Gallase z nominace na zápas proti Manchesteru City a v pondělí mu odebral kapitánskou pásku, kterou dostal Cesc Fabregas.

V útery se však Gallas objevil v základní sestavě Gunners v pohárovém zápase proti Kyjevu, kde podal solidní výkon. Podle Wengera William adekvátně zareagoval na danou situaci.

“ William Gallas po celé této příhodě si zaslouží moji důvěru. Jako vždy byl velmi angažovaný, na tréninku velmi dobře organizuje obranu a velmi tvrdě pracuje. Myslím si, že si zasloužil moji důvěru.

Pro Williama Gallase bude nedělní zápas proti jeho bývalému klubu dalším testem odolnosti.

“ Jsem přesvědčený, že jeho zkušenosti mu pomůžou k tomu, aby v zápase podal dobrý výkon. Věřím, že soustředí všechen svůj zájem na tom co má nejvíce rád – vyhrát zápas. Není důležité co o vás lidé říkají. Když jste na hřišti stejně ten dav fanoušku nevnímáte.“

“ Někdy se stane, že hráči vůbec neví, že pršelo, protože jsou tak soustředění na zápas a zapomenou na všechno co se kolem nich děje.“

/arsenal.com/