Bayern tahal za nitky, domnívá se Wenger o Gnabrym

Ožehavé téma Serge Gnabryho nakousl také samotný Arséne Wenger. Francouzský manažer si německého hráče vytáhl do „A“ již v roce 2012, po jeho odchodu však nejen na Wengera padla kritika. 

„Velmi dlouho jsme se s ním snažili prodloužit smlouvu. Podle mého názoru v zákulisí tahal za nitky Bayern, který s celou situací manipuloval. Tak, aby po příchodu do Brém následně přestoupil do Bayernu,“ rozpovídal se Wenger pro beiN SPORTS.

„Vždy se jednalo o velmi talentovaného hráče, který v určitých fázích postrádal sebevědomí. Pokaždé jsme ale byli názoru, že máme fotbalistu, jenž může dosáhnout velkých věcí,“ pokračoval směrem k Gnabrymu. Ten za Arsenal debutoval na konci září 2012 v Ligovém poháru proti Coventry City.

Na začátku sezóny 2015/2016 se jej Arsenal rozhodl vyslat na hostování do West Brom, zde ale odehrál pouhé tři zápasy. Arséne Wenger si ho tak na konci ledna povolal zpátky do Arsenalu.

„Vrátil se k nám po velice špatné zkušenosti z hostování ve West Brom, kde jeho sebevědomí bylo zničeno. Snažil jsem se ho pozměnit, jelikož jsem v něj věřil,“ prohlásil o hráči, který ve středu v dresu Německa vstřelil gól a na další nahrál proti Argentině.