Wenger: Šílené rozhazování milionů? Kdepak…

 Arséne potvrdil, že se v žádném případě nebude účastnit závodu ostatních týmů o to, kdo bezhlavě vyhází nejvíc peněz za nové hráče.

V porovnání s mnoha desítkami milionů liber, které letos již stihli utratit ManWhoo, Liverpool nebo "61, never again" se může zdát arsenalských 13,5 mil. jako směšná částka. "Je neuvěřitelné, kolik jsou některé kluby schopny utratit. Jsem opravdu překvapen, kolik peněz létá vzduchem, ale co se týká mne, soustředím se na vývoj našich mladých hráčů," říká Arséne a potvrzuje, že přestupové šílenství jde úplně mimo něho. "Podívejte se třeba na střed zálohy. Máme tam Abou Diabyho, Denilsona, Fabregase, Flaminiho a Gilberta. Na křídlech mohou hrát Hleb, Walcott, Rosický a Eboue. Ti všichni jsou na své cestě vzhůru. Stále se zlepšují a zlepšují." Zběsilé nákupy ostatních tedy nedělají manažerovi těžkou hlavu: "Je to pořád to samé. Na obou stranách může hrát jen jedenáct hráčů. Nikde není psáno, že kdo utratí 50 milionů, bude mít tím pádem lepší tým."

Další zajímavá novinka se týká prodeje (nebo lépe – neprodeje) Arsenalu. O zájmu Satana Kroenkeho o klub se ví již dlouho, v posledních dnech však prý vstoupil do hry i neomezený vládce F1 Bernie Ecclestone. Když vezmu v úvahu, jak tento nesmrtelný stařík ničí formulové závody, klasické okruhy nahrazuje Čínou, Indií či Bahrajnem, tak raději nebudu vůbec přemýšlet nad tím, co by následovalo, kdyby se dostal k moci i v Arsenalu

Radost mi však udělal Danny Fiszman, director našeho klubu a vlastník více než 24% akcií Arsenalu když potvrdil, že ani omylem se nehodlá svého podílu zbavit. Zejména jedna jeho věta mluví za vše, její překlad je asi zbytečný: "Being part of the Arsenal family is something that is not only in my mind but also in my heart."

Kéž by to podobně jako on cítilo víc lidí…