Wenger je velmi frustrovaný z absence Arshavina


Arséne Wenger si byl vždy vědom toho, že Andrey Arshavin nebude moct v této sezóně zasáhnout v dresu Arsenalu do bojů v Lize Mistrů, ale i přesto je velmi frustrovaný z toho, že nebude moct svojí novou posilu použít v dvojzápase s AS Řím.

Ruský playmaker přestoupil do Arsenalu doslova minutu před uzávěrkou lednového přestupního období, a svůj dlouho očekávaný debut si odbyl v sobotním remízovém klání se Sunderlandem. Arshavin může nastoupit k jakémukoli utkání Premier League či FA Cupu, ale bohužel nemůže pomoct svým novým spoluhráčům v Champions League, protože už letos odehrál všechny zápasy základní skupiny této milionářské soutěže v dresu Zenitu Petrohrad.

Zenit ale nepostoupil do dalších kol Ligy Mistrů, a to je hlavní příčina Wengerovy frustrace, se kterou odpovídal na otázky ohledně svého nového hráče na dnešní tiskové konferenci.

„Ano, jsem velmi frustrovaný. Odehrál utkání za tým, který už je z této soutěže vyřazen.

Logika tohoto pravidla mi vůbec není jasná. Když může hrát zápasy v Premier League a v FA Cupu, proč nemůže nastoupit taktéž do zápasů Champions League?

Ale nerad bych si stěžoval, protože toto pravidlo jsme dobře znali, když jsme se ho rozhodli přivést.

Logika věci mi ale zkrátka není naprosto jasná, protože v této sezóně nastupoval v Lize Mistrů za mužstvo, které už je vyřazené.“

/arsenal.com/