Wenger: Jednat s Pobřežím Slonoviny nemá cenu

Frustrovaný Arséne Wenger nemá v plánu jednat s "tvrdohlavým " vedením reprezentace Pobřeží Slonoviny o pozdějším příjezdu Kolo Toureho a Manu Eboueho na sraz před "oblíbeným" lednovým African Nations Cup.. 

V průběhu turnaje, který se příští rok uskuteční v Ghaně odehraje Arsenal pět ligových zápasů a případně i dva semifinálové zápasy Carling Cupu a 4.kolo FA Cupu( předpokládá se, že "Sloni" jako favorit celého mistrovství půjdou až do finále). Především ztráta Toureho bude hodně citelná. Naštěstí na turnaj se nekvalifikovalo Togo.

" Toure a Eboue nás opustí na začátku ledna. Hráči musí být dostupní 15 dní před začátkem turnaje."

" Před dvěmi roky jsme se snažili dohodnout s federací Pobřeží Slonoviny pozdější příjezd obou hráčů, ale bez úspěchu. Letos to nebudeme ani zkoušet. Jsou hrozně tvrdohlaví a nejsme schopni s nimi se domluvit na žádném bodu."

" Uvolníme hráče, kdy máme. Jednat s jejich federací nemá cenu."

" Naposledy jsme se jejich postojem zklamali. Museli jsme stáhnout Kola a Manu z nominace hodinu před zápasem FA Cupu proti Cardiffu. Pobřeží Slonoviny bylo neustupné, nesměli nastoupit a pak celou dobu seděli na hotelovém pokoji a nudili se. Jsme smíření s tím ,že nám budou chybět od 5. ledna do poloviny února."

/ telegraph/

Odkaz na výše zmíněný FA Cup proti Cardiffu a Wengerovou reakci :

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/africa/4594730.stm