Wenger: Jsem šťastný, že Ronaldo zůstává v Manchesteru

Možná se vám to může zdát divné a zvláštní, ale Arsene Wenger je nesmírně potěšen tím, že jeden z nejlepších hráčů Premier League loňské sezóny, Cristiano Ronaldo, bude i nadále oblékat dres Manchesteru United, tedy našeho hlavního rivala v boji o titul.

Portugalský křídelní hráč byl přes léto spojován s odchodem do Realu Madrid, ale v průběhu tohoto týdne prohlásil, že chce i v příští sezóně hrát na Britských ostrovech.

 

Navzdory tomu, že jeho rozhodnutí znamená, že kádr ManYoos bude stejně silný jako vloni, francouzský manažer pevně věří tomu, že Ronaldo je jednoznačným přínosem pro anglický fotbal.

 

„Jsem potěšen tím, že se rozhodl zůstat. Díky němu je Premier League lepší.

 

Proti Realu Madrid nemám vůbec nic. Ale podstatné je, že ti nejlepší hráči i nadále hrají v Anglii.“

 

Další pozitivní věcí na Ronaldově rozhodnutí je podle Wengera fakt, že kluby mají i nadále “moc“ udržet své hráče, kteří jsou pod dlouhodobým kontraktem.

 

„Myslím si, že zvítězil zdravý rozum, a dlouhodobé kontrakty ještě stále mají smysl. Nemyslím si, že by bylo úplně ideální, pokud by jeden z nejlepších hráčů světa mohl zkrátka jen tak odejít z klubu, a nerespektovat svůj kontrakt.

 

Nevím, co přesně se v téhle záležitosti stalo. Ale jsem rád, že kluby mají i nadále sílu udržet ve svém klubu své hráče.“

 

/arsenal.com/