Wenger: Jsem rád že Wilshere reprezentuje

 

Arsene Wenger tvrdí, že dal Jacku Wilsherovi požehnání, aby hrál za Anglii, a byl ujištěn Royem Hodgsonem, že udělá vše potřebné, aby ochránil jeho zdraví a kondici.

Mladý záložník strávil více než rok na marodce kvůli problémům s kolenem a kotníkem. Bylo to mezi roky 2011 a 2012, a na začátku léta prodělal jednu drobnou operaci.

V průběhu přípravy je s ním tedy zacházeno velmi opatrně, a při vítězství 3:1 proti Manchesteru City například odehrál pouze první poločas zápasu.

Wenger je rád, že se Wilshere představí ve středu za Anglii proti Skotsku, ale už hledí dopředu ke startu nové sezóny Premier League a zápasům Champions League.

“Rozhodl jsem se už před zápasem, že nechám Jacka hrát pouze 45 minut, protože chci, aby šel krok po kroku,“ řekl Wenger.

“Nyní odjíždí hrát s národním týmem a Anglie hraje se Skotskem, což je vždy velmi prestižní zápas.“

“Jack odjíždí hrát za Anglii a má naše svolení. Potom máme před sebou ale dvě velké události, Aston Villu a také Champions League.“

Hodgson je spokojený s Wilsherovou kondicí, ale uznává, že bude muset dát částečně pozor na některé hráče sestavy, a nemůže je nechat hrát celý zápas.

“Jsem rád, že je zdravý, a je tady s námi,“ řekl manažer Anglie.

“Víme, že nebude hrát celých devadesát minut. Arsene si je vědom toho, že se taky snažíme ochránit zdraví a kondici hráče.“

“Nechci nějakého hráče zničit, a to jich mám několik, těch, kteří toho v přípravě moc neodehráli, a třeba se vracejí po zranění.“

“Je to pro mě určitě povinnost, abych bral tyto věci v potaz, ale zpětná vazba od všech manažerů je opravdu dobrá. Oni rozumí tomu, jak důležitý je podzim pro všechny hráče, nejen pro Angličany.“

 

/Skysports.com/