Wenger: Jsme pouze tak dobří jak náš poslední zápas

Manažer Arsene Wenger zvýraznil vzrůstající tlak na všechny kouče týmu z Premier league.

Francouz měl na mysli událost z minulého týdne, kdy kouč Sunderlandu Roy Keane po sérii porážek rezignoval na svůj post.
„Jestli jsem měl někdy chuť odejít? Ne, opravdu ne, ale musíte pochopit, že jsou období která jsou pro klub velmi těžká.

Nevím proč Keane rezignoval. On vám to vysvětlí lépe. Ríkám jen, že pokud jste vášnivý a v tomtu duchu vejdete na hřiště, porážky vás budou sžírat ještě více. Tohle Keane zažil nejen jako trenér ale i jako hráč.

Porážky mě taky psychicky zasáhnou, samozřejmě jako každého. Co nás zachraňuje je víra v příští zápas. Věřím, že pokud se nedíváte dozadu a místo toho se díváte do budoucnosti váš smutek z porážky je menší. Nakonec se přemění v novou naději, kterou je vítězství v dalším zápase. Pokud prohraváte pořád, vaše naděje se pořád zmenšuje a ovlivní víru týmu.

Před každým zápasem musíte tým namotivovat  ´Jste silní, jste dobří´. Ale pokud pořád prohrávate je čím dál tím těžší hráče pokaždé přesvědčovat.

Jako manažer procházíte těžkými obdobími. Je to jako život, akorát více zkrácený. V životě máte období kdy jste šest měsíců na vrcholu a potom se znenadání ocitáte na dně. Ve fotbale trvá toto šťastné období dva dny a následují dva dny naprostého zoufalství.

/arsenal-mania/