Wenger: Jsme silní jako tým

Arsene WengerArsenal již zítra změří síly na Pride Park s posledním týmem Premier League, tedy Derby Country. I přesto, že Arsenal byl dlouho na prvním místě, tak nakonec bojuje o druhé místo v tabulce. I v této sezóně se tedy nedočkáme žádného titulu. Arsene Wenger si myslí, že jeho mladý tým dokáže porazit nejlepší týmy na světě a v příští sezóně budou The Gunners oslavovat zisk nejlepších trofejí. Tyto plány ale může překazit fakt, že klíčoví hráči Arsenalu, tedy Cesc Fabregas, Alexander Hleb a Mathieu Flamini jsou pod drobnohledem velkých klubů z Evropy.

Flamini je již dlouho sledován Juventusem. Velmi nepříjemné je to, že Flaminimu vyprší v létě smlouva a s podepsáním nové si dává opravdu na čas. I přesto se ale Arsene Wenger snaží udržet svůj tým pohromadě.

,,V tomto týmu je něco silnějšího a mocnějšího, než vliv peněz. Je velmi důležité, že celý tým bojuje společně o trofeje. Společně tvoříme tým a navzájem si pomáháme, což znamená, že nikdo nebojuje sám za sebe. V tom je naše síla. Já se snažím o to, abych chlapcům dokázal, že úspěchů můžeme dosáhnout pouze v případě, že budeme hrát jako tým.“ řekl Wenger.

,,Nechceme se již dostat do situace, že náš hráč může odejít zadarmo do jiného týmu. Je pravda, že Flamini může dostat v jiném klubu více peněz. Je velmi smutné, že jeho smliuva končí a on může odejít klidně zadarmo. Teď se teprve ukáže, zda-li je Flamini svázaný s Arsenalem a podepíše novou smlouvu, nebo odejde jinam.“ dodal Arsene.

Arsene Wenger rovněž zhodnotil tuto sezónu, která se blíží ke konci.

,,V této sezóně jsme odvedli více práce, než v minulých letech. Je smutné, že náš tým ze sebe vydal vše, ale i přesto nezískal žádnou trofej. Nemůžu říct, že jsme nedělali chyby, ale prohráli jsme pouze tři zápasy, což nás stálo hodně.“ zakončil Wenger.