Wenger – Klub je na dobré cestě

Držení se svých hodnot v měnícím se fotbalovém světě zajistí Arsenalu dobré místo do budoucna.

To je pohled čerstvého šedesátníka Arsena Wengera.

Boss byl obdarován ovací ve stoje, kterou mu poskytli vlastníci na Emirates stadium, a otevřeně se rozhovořil o směru, kterým se klub ubírá.

Zatímco se některé kluby včetně Chelsea a Man city obrátily na miliardové podporovatele pro vybudování přeplacených soupisek, Arsenal si vybral jinou cestu. Jejich soběstačný model má své kritiky, ale Wenger pevně věří, že řízená finanční budoucnost zajistí klubu silnou pozici.

„Jsme momentálně ve sředu dvou různých způsobů, jak pohlížet na vývoj této hry,“
vysvětlil.

„Jeden z nich jsou lidé s neomezenými zdroji, kteří se nestarají o udržení rovnováhy, a druhý má podobu pokusu Evropské unie řídit to, kontrolovat a dostat to pryč z této hry.

„Věřím, že to se právě stane a my jsme naštěstí v souladu s moderním vývojem evropského fotbalu a to je důvod, proč se snažím udržet klub silný v základech.“

Wenger překonal na začátku měsíce Georga Allisona ve funkci nejdéle sloužícího manažera Arsenalu a zůstal věrný principům, které si s sebou přinesl na sever Londýna před 13 lety.

Francouz nemá v úmyslu vzdát se těchto hodnot i přes fakt, že rivalové v PL vítají své donátory v Anglickém fotbalu.

„Když jsem sem před 13 lety přišel, cítil jsem, že tento klub má své hodnoty, tradice a sílu ve víře a ve své hodnoty, „ říká.

„Když jsem toho času cestoval do Derby nebo do Coventry, když ještě byly v Premier league, vždy mi říkali, že to je ‚způsob Arsenalu‘ jak činit určité věci.

„Dělají to svou cestou a vždy byl cítit respekt a obdiv v jejich tvrzeních a já věřím, že je podstatné a důležité udržet toto uvnitř klubu.“

/arsenal.com/