Wenger: Kritici se ještě mýlit nemuseli

Arséne Wenger trvá na tom, že je předčasné prohlašovat, že Arsenal umlčel kritiky.

Arsenal byl před sezonou odepisován kdekým. Stačilo však famózní představení na Goodison Parku a rázem se každý redaktor omlouvá a tipuje náš celek na vítěze Premier league.

Wenger není jeden z těch „Já vám to říkal“. Soustředí se raději na body, které se připisují do tabulky PL, nežli na válčení s redaktory. Navíc se manager Arsenalu nenechal výsledkem 1:6 unést a trvá na tom, že je to jen jeden krok na dlouhé cestě.

„Chci dělat to co je správné pro Klub a tým. Pomoct mu k úspěchu.

Je to důsledek tvrdé práce a víc než cokoliv jiného, chci úspěch pro Arsenal. Věřím, že na to máme dostatečný potenciál. Ale jak jsem říkal, jsem managerem dost dlouho na to, abych věděl, že jeden zápas znamená jedne zápas.

Sobotní vítězství nijak neovlivnilo mou víru a důvěru v tým, ta byla vždy plná. Pokud bych četl nebo poslouchal názory jiných lidí, takhle bychom rozhodně nedopadli. Samozřejmě nejsem naivní abych si myslel, že jeden zápas umlčí všechny kritiky. Musíme být konzistentní.

Od ledna do května jsme byli velmi vyrovnaní. Prohráli jsme jenom dva zápasy, zato klíčové s velmi těžkými soupeři. Ale naše výkonnost byla jinak konstantní.

Důvěra je velmi důležitý faktor.

Život je o talentu, přistupu a příležitostech. Talent máme, přístup máme také a před námi leží příležitost, ukázat, jak jsme dobří, takže neváhejme.

Pro příklad, lidé pochybovali o naší schopnosti vyhrávat zápasy venku. Ale pokud se podíváte do tabulek, minulou sezonu jsme byli tým, který vstřelil největší počet gólů na hřištích soupeře.“

/arsenal.com/