Wenger má na nové posily 30 miliónů liber…Utratí je?

Arséne Wenger prohlásil, že pokud by chtěl, mohl by mít na nové posily v tomto přestupním období 30 miliónů liber. Je to další „úhybný manévr“ manažera Arsenalu, nebo opravdu usiluje o posílení svého týmu?

Pro některé odborníky a fanoušky nemá současná sestava Kanonýrů plná zranění šanci proti týmu, jakým je Manchester United.

V současnosti chybí francouzskému lodivodovi hráči jako Robin van Persie, Johan Djourou, Eduardo, Abou Diaby a možná i Thomas Vermaelen. Pouze bodobý zisk ze středečního klání ve Villa Parku znamená, že momentálně ztráci Gunners pět bodů na lídra tabulky, tedy Chelsea.

Není tedy divu, že i sám Wenger chtěl posílit svůj tým, ovšem jak vyšlo najevo, obránce Chrise Smallinga z Fulhamu ukořistil dříve jeho dnešní oponent, Sir Alex Ferguson.

I tak to ale vypadá, že na Arsenal čeká více než růžová budoucnost. Manchester United se topí v dluzích a Chelsea může čelit zákazu přestupů až do roku 2011, což by pro ně, vzhledem k věku jejich hráčů, mohl být celkem problém.

Jedině Wenger má ze současné Top Three peníze na utrácení za posily, a jak sám říká, tahle částka se pohybuje okolo 30 miliónů liber.

„Myslím, že z mužstev Premier League jsme to my, kdo do svého kádru zapracoval nejvíc mladých a talentovaných fotbalistů, takže proto také nemusíme narozdíl od ostatních klubů utrácet velké částky za vybudování nového týmu.“

„My už máme velmi kvalitní manšaft, pokud budeme potřebovat někoho přidat, klidně i hráče v ceně 30 miliónů, budeme tak moct učinit.“, prohlásil Wenger.
alt
Bývalý manažer Monaka sice nerad odhaluje, jaké fotbalisty by rád na sever Londýna přivedl, tentokrát se ale svého železného zvyku nedržel, a prozradil, že z útočníků by na Emirates Stadium nejradši přivítal Davida Villu z Valencie a Marouane Chamakha z Bordeaux. Francouz také uznal, že vyjímaje toho by bylo zapotřebí dovést nového středního obránce a nového brankáře.

Je jasné, že za poslední měsíc Wenger zkoumal kvality útočníků na celém fotbalovém světě, aby zjistil, koho by za zraněného Robina van Persieho měl přivést, a také, že se sháněl po mladším obránci, který by jednou mohl nahradit Williama Gallase, a vytvořit stoperskou dvojici s Thomasem Vermaelenem.

Bohužel ale nikdo, s čestnou výjimkou Chrise Smallinga, neobstál jeho vysokým standartům na hráče.

„Není to pouze o tom, jestli chci kupovat nebo ne. Je to také o tom, abychom našli lepší hráče, než které máme v současnosti k dispozici, a to se nám zatím nepodařilo.“

„Samozřejmě, vždycky do svého kádru chcete přidat fotbalisty kvalit Cristiana Ronalda, ale je někdo takový k dispozici?“

„Chamakh není, protože ho Bordeaux nechce pustit, stejně jako Valencia nechce pustit Davida Villu.“

„Máme nejlepší útok v celé Premier League, vstřelili jsme více gólů než kdokoli jiný. Když jsme to dokázali v prvních 23 zápasech sezóny, proč bychom to nemohli dokázat i ve zbývajících 15ti?“

Statistiky a fakt, že podle nejnovějších informací by se měl Robin van Persie vrátit na trávníky již během sedmi týdnů, pravděpodobně znamená, že Wengeralt teď těžko bude utrácet. Je ale dost možné, že v létě zavítá na Emirates Stadium hned několik nových posil.

Je asi jasné, že to ztěží bude David Villa, kterého sice Wenger velmi obdivuje, ale těžko se za něj odhodlá zaplatit požadovanou částku 35 miliónů liber.

Dalším problémem je fakt, že španělský shooter si týdně vydělává 200,000 liber, což by Wenger mohl tomuto fotbalistovi těžko nabídnout.

„Máme tady dobré finanční zásady. Dokážeme i po vybudování nového stadiónu financovat tento klub, a máme velmi mladý a perspektivní tým.“

Je proto na 99% jasné, že v létě na Emirates zamíří Marouane Chamakh, který už v tu dobu bude volným hráčem. Přesně takový typ útočníka totiž Arsenalu chybí.

„Chceme být ti nejlepší, chceme být klubem číslo jedna v Anglii. Ale uvědomujeme si, že konkurence je čim dál tím víc větší a větší.“

/Daily Mail/